Święto książki religijnej

twk

Jedno z najważniejszych wydarzeń dla środowiska wydawców publikacji religijnych potrwa w dniach 7 – 10 kwietnia. W ciągu tych czterech dni wydawcy – w sumie ponad 170 wystawców – zgromadzeni w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego zaprezentują czytelniczej publiczności blisko 10 tysięcy najciekawszych tytułów ostatnich lat.

Tegoroczna edycja Targów przypadająca w przededniu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu odbędą się w Krakowie, będzie stanowić ważne forum wymiany myśli i doświadczeń dla przedstawicieli środowiska wydawców publikacji religijnych i przeglądu najciekawszych tendencji wpływających na wygląd i kondycję tej części sektora wydawniczego w Polsce.

Dla czytelników będzie to doskonała okazja do spotkania z ulubionymi autorami, rozmowy i uzyskania pamiątkowego wpisu w książce.

Organizatorzy zadbali również o bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowanych zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych czytelników.

Serdecznie zapraszamy również na Galę wręczenia Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2016, która rozpocznie się w sobotę 9 kwietnia o godz. 19.30 w Bazylice Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej 53 w Warszawie.

Pamiątkowe statuetki odbiorą również laureaci Nagrody Mały FENIKS 2016, która przyznawana jest osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym na polu promocji książki religijnej w mediach.

Finałową galę Nagrody FENIKS 2016 uświetni niezwykły występ Orkiestry Polskiej Opery Kameralnej.

Szczegółowe informacje na temat XXII Targów Wydawców Katolickich dostępne są pod adresem www.swk.pl.

targi-plakat