Strajk górników: blokada torów i kiełbasa od Agrounii

Agrounia - strajk górników

 

Agrounia - strajk górników
Do górników dotarli również przedstawiciele Agrounii z jej liderem Michałem Kołodziejczakiem. Fot. https://twitter.com/AGROunia_/status/1478277127694860288/photo/1

Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej rozpoczęli we wtorek blokadę wysyłki węgla z kopalń do elektrowni. Akcja ma potrwać dwie doby.

W akcji w Halembie uczestniczy kilkadziesiąt osób. Równolegle do akcji w Halembie, rozpoczęły się blokady rozpoczęły się w pobliżu innych kopalń PGE.  Protest ma być prowadzony albo w formie blokady torów w pobliżu bocznic kolejowych kopalń, albo blokady załadunku węgla do wagonów. Nie będzie natomiast blokowana sprzedaż węgla dla indywidualnych odbiorców i załadunek na ciężarówki.

Do górników dołączyli przedstawiciele Agrounii z jej liderem Michałem Kołodziejczakiem — przywieźli oni górnikom świeży chleb i swojską kiełbasę. Żywność od rolników ma też trafić do protestujących w innych kopalniach.

Związkowcy z PGE prowadzą spór z zarządem spółki m.in. o rekompensaty dla górników za przepracowane weekendy oraz wielkość tegorocznego funduszu płac.

Po raz pierwszy związkowcy blokowali wysyłkę węgla z kopalń między 21 a 23 grudnia, w każdej z kopalń PGG przez jedną dobę.


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *