Śródmiejscy uczniowie zaopiekują się drzewami na placu Trzech Krzyży

Śródmiejscy uczniowie zaopiekują się drzewami na placu Trzech Krzyży

Śródmiejscy uczniowie zaopiekują się drzewami na placu Trzech Krzyży

Podsumowano akcję sadzenia 24 drzew na placu Trzech Krzyży, prowadzoną przez Zarząd Dróg Miejskich Warszawa. To dorodne, kilkunastoletnie lipy, grusze i głogi, które zazielenią się już na wiosnę. Będą uzupełnieniem dla ponad 2700 metrów kw. terenów zielonych, zaplanowanych w tym miejscu.

Prezydent Rafał Trzaskowski wręczył dzieciom z przedszkoli oraz szkół pamiątkowe dyplomy oraz książki. Wspólnie z Magdalena Wojciechowska – Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Śródmieście podziękowaliśmy naszym najmłodszym mieszkańcom gromkimi brawami za ich udział w zmienianiu najbliższej okolicy. To jednak dopiero początek przygody. Każde drzewo zyskało swojego patrona: śródmiejskie szkoły i przedszkola oraz Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego.

Uczniowie będą opiekować się tymi drzewami przez długie lata. To najlepsza lekcja dbania o środowisko i nasze miasto.

To także jedno z wielu działań w ścisłym centrum Warszawy. Tylko w zeszłym roku posadziliśmy w Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy ponad 400 drzew, a tegoroczne nasadzenia wciąż trwają. Dzięki nim, możemy cieszyć się coraz bardziej zieloną, przyjazną przestrzenią dla mieszkańców i turystów.

źródło: Aleksander Ferens – Burmistrz Dzielnicy Śródmieście


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *