Sputnikowe tournee po Polsce

10. Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską"

10. Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską"10. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” który w ciągu 11 dni w warszawskich kinach prezentował widzom najlepsze kinowe produkcje ostatnich dwóch lat, przypominał najwspanialsze klasyki rosyjskiej kinematografii oraz zestawił nagradzane na dotychczasowych edycjach filmy przeszedł do historii.

Nie poprzestajemy jednak na szerzeniu i promowaniu dobrego rosyjskiego kina, w związku z tym wypuściliśmy Sputnika w długą podróż po Polsce, gdzie w ponad 20 miastach zaprezentuje najnowsze filmy zza wschodniej granicy.

Od poniedziałku rosyjskie kino gości w krakowskim Kinie pod Baranami i zostanie tam jeszcze do końca weekendu, a już dziś do sputnikowej załogi dołączają: Gdańsk, Łódź, Olsztyn, Szczecin i Wrocław, gdzie kinooperatorzy już czekają z najlepszymi tytułami tegorocznej edycji Festiwalu.

Jeszcze w grudniu z kinem rosyjskim okazję do spotkania stworzy Kino Kadr z Dąbrowy Górniczej, po którym nastąpi krótka przerwa by już od stycznia, w nowym roku w dalszym ciągu pokazywać Polakom z jakimi problemami mierzą się nasi sąsiedzi, co ich zachwyca, co zasmuca, za czym tęsknią, dowiedzieć się co u nich i miło spędzić czas w kinie!

Sputnik nad Polskim niebem widoczny będzie do końca marca 2017 r.

W celu śledzenia mapy sputnikowej wędrówki i repertuaru kinowego wschodźcie na naszą stronę i na strony kin organizujących repliki.