Spotkanie w Chinach: szef MSZ Zbigniew Rau rozmawiał z szefem dyplomacji Chin Wang Yi

Plac Tiananmen w Chinach
Plac Tiananmen w Chinach
Fot. Unsplash

29 maja radca stanu i minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi w Guiyangu zorganizował spotkanie z udziałem polskiego ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Rau.

Wang Yi oświadczył, iż Chiny przywiązują dużą wagę do międzynarodowych i regionalnych wpływów Polski, są skłonne patrzeć na relacje chińsko-polskie z wysoce strategicznej i długoterminowej perspektywy oraz rozwijać obustronną współpracę w oparciu o zasady wzajemnego szacunku, równego traktowania i wzajemnych korzyści, rzucając nowe światło na stosunki strategicznego i kompleksowego partnerstwa łączącego oba kraje. Chiny zapraszają Polskę i wyrażają wsparcie dla zwiększenia i większego zaktywizowania jej roli zarówno na arenie międzynarodowej, jak i regionalnej.

Wang Yi powiedział także, że obie strony powinny wzmocnić współpracę w dziedzinie gospodarki i handlu, logistyki, ochrony zdrowia, innowacji technologicznych, energii i gospodarki cyfrowej, współpracować w celu promowania gospodarki opartej na innowacjach oraz stworzyć nowe podwaliny pod rozwój stosunków polsko – chińskich. Chiny zapraszają polskie firmy do przyjazdu do Chin w celu promowania ich wysokiej jakości produktów i usług.

Źródło: Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce

Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *