Śląskie Smaki w Katowicach

Festiwal „Śląskie Smaki”

Festiwal „Śląskie Smaki”Festiwal „Śląskie Smaki” to największa impreza kulinarna organizowana w województwie śląskim. Jego tegoroczna, XI edycja odbędzie się 4 czerwca w Katowicach. Będzie nie tylko smacznie, ale też niezwykle ciekawie. Będziecie?

Najważniejszą częścią festiwalu jest konkurs kulinarny, w którym uczestnicy podzieleni są na 3 kategorie: amatorów, profesjonalnych kucharzy oraz uczniów szkół gastronomicznych. Nagrodą w ich kulinarnych zmaganiach będą statuetka Złotego Durszlaka i tytuł Eksperta Śląskich Smaków 2016.

– Każda z drużyn przygotuje 3 dania związane z tradycyjną kuchnią regionalną, nie tylko typowo śląską, ale również jurajską, zagłębiowską, czy beskidzką. Te wszystkie smaki są obecne w województwie śląskim – tłumaczy Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej, organizatora konkursu.

Konkurs nie jest jednak jedyną atrakcją imprezy. Każdy kto przyjedzie na XI Festiwal „Śląskie Smaki” będzie mógł również skosztować regionalnych rarytasów przygotowanych przez restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”. Pyszności z karty śląskie smaki i nie tylko serwować będą Restauracja Zacisze z Pszczyny-Brzeźc, Restauracja Szyb Maciej z Zabrza, Restauracja Kuchnia Otwarta z Hotelu Best Western z Katowic i Restauracja Frykówka z Pszczyny. Kolejną kulinarną atrakcją będzie wielka Bitwa Smaków, czyli pokaz kulinarny, w którym swój sposób na śląskiego krupnioka pokażą Remigiusz Rączka i Marcin Czubak.

Będzie i strawa dla ducha. Na festiwalowej scenie wystąpią zespoły muzyczne, a imprezę zakończy show Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Występ Śląska towarzyszy każdemu finałowi festiwalu, w tym roku będzie jednak jeszcze lepiej niż zwykle. W Katowicach Zespół zaprezentuje się wraz z chórem i orkiestrą i wykona Koncert Galowy „A to Polska właśnie”. Oj będzie się działo!

PlakatSlaskieSmaki2016