Sklepy otwarte w niedziele. Już ponad 6 tysięcy jest placówkami pocztowymi

Supermarket
Supermarket
Fot. Unsplash

W 2021 r. status placówki pocztowej uzyskało ponad 6 tys. placówek, czyli  300 proc. więcej niż w 2020 r.

Według informacji „Rzeczpospolitej”, we wcześniejszych latach taki status przez wpis do rejestru klasyfikacji działalności PKD uzyskiwało maksymalnie 100–300 punktów rocznie. W 2020 r. i w 2021 r. proces przyspieszył: 2020 r. było niemal 2 tys. takich punktów, a w tym już ponad 6,2 tys. – wynika z danych wywiadowni Dun & Bradstreet, do których dotarła „Rz”.

Pomysł na zostanie palcówką pocztową jako pierwsza zaczęła stosować Żabka, obecnie praktykują to już takie sklepy jak Biedronka, Lidl, Dino czy Kaufland. W sumie 20 sieci otwiera część swoich sklepów w niedziele z zakazem handlu. Biedronka otwarta w niedzielę. Związki zawodowe protestują>>

Pomimo popularności niedzielnych usług wśród klientów, posłowie PiS chcą uszczelnić zakaz handlu w niedziele, który wprowadziła ustawa z 2018 r. Złożyli projekt nowelizacji, który ma to rozwiązanie zlikwidować. Aby sklep mógł pracować w niedzielę jako placówka pocztowa, musi to być jego przeważająca działalność, co dla zdecydowanej większości, o ile nie wszystkich, będzie niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *