Salezjańska Fundacja Misyjna „DON BOSCO”: Wyposażenie Domu Nadziei – Zambia

Zambia

Zambia

Pierwszy etap projektu jest już zrealizowany. Na terenie placówki Ciloto, powstał DOM NADZIEI dla chłopców ulicy z problemami uzależnień i zaburzeniami psychicznymi. Budynki zostały wybudowane i wykończone w środku.

W pierwszym jest pokój zabiegowy, gabinet dla psychologa i lekarza. W drugim budynku chłopcy mają sypialnie, jadalnię, świetlicę, a opiekun pokój oraz do dyspozycji jest mała kuchnia. W trzecim jest izolatka dla chorych, żeby nie zarażali pozostałych. Podłączona jest woda i założona fotowoltaika.

Dom jest już otwarty i mieszka w nim kilku chłopców wraz z opiekunem. Przyjmowani są tu chłopcy dotychczas tułający się w zaułkach dzielnicy slumsów Kabwe. Miejsce jest dla nich pierwszym etapem leczenia z uzależnienia oraz adaptacji do społeczeństwa. Daje im szansę na zerwanie z dotychczasowym życiem.

Komu i jak pomożemy?

Pomożemy dzieciom uzależnionym i zaburzeniami psychicznymi, w wieku 8 – 15 lat. DOM NADZIEI, to miejsce, w którym chłopcy spędzają pierwsze tygodnie po zabraniu z ulicy. Tutaj podopieczni przechodzą terapię i detoks, otrzymują pomoc psychologa i opiekunów.

Wyposażymy ich nowy dom w potrzebne przedmioty codziennego użytku. Zakupimy talerze, kubki, sztućce, potrzebne sprzęty do kuchni i jadalni. Wyposażymy świetlicę w gry, książki, zeszyty, telewizor. Zapewnimy przedmioty do codziennego funkcjonowania jak miski i proszek do prania, szczotki, mopy, koce, ubrania i buty dla nowych chłopców. W domu znajduje się gabinet zabiegowy oraz izolatka dla chorych chłopców, które również potrzebują odpowiedniego wyposażenia tj. narzędzi lekarskich, łóżka zabiegowego, krzesła, stolika szpitalnego, lekarstw podstawowych i tych związanych z detoksem.

Czego potrzebujemy?

Środków na zakup niezbędnego wyposażenia i dobre funkcjonowanie DOMU NADZIEI. Wyposażymy kuchnię, jadalnię, sypialnię, gabinet zabiegowy i izolatkę w niezbędne meble, przedmioty i narzędzia. Zapewnimy chłopcom możliwość normalnego, domowego funkcjonowania.

Chcesz pomóc? Więcej informacji znajdziesz na stronie www.fundacjadonbosco.org


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *