Rozmowa z Markiem Sochą – Prezesem / LMI coach

Panie Prezesie, proszę przybliżyć historię oraz zakres działania MDP/LMI

Praca LMI to praca na wymiernych korzyściach biznesowych, jakie chce osiągnąć nasz kontrahent. Ważne jest dla biznesmena  rozwój jego zespołu ale jeszcze ważniejsze jest , jakie przyniesie to wymierne korzyści. Ile  firma na tym zarobi? Jak mi się to zwróci i kiedy? To są najważniejsze pytania, jakie zadaje sobie każdy właściciel biznesu. Ustalamy w wspólnie  jakie rezultaty chcemy osiągnąć w trakcie procesu rozwoju i jakie to korzyści ma przynieś firmie. Dopiero w tedy obie strony decydują się na dalszy krok. Pytanie pierwsze to: Co chcesz osiągnąć?

LMI to firma z ponad 40-letnią historią.  Od kiedy LMI działa na polskim rynku?

LMI to największa i najstarsza organizacja na świcie która zajmuje się Budowaniem przywództwa na wszystkich szczeblach organizacji opartym na zaangażowaniu i odpowiedzialności wszystkich członków zespołu aby osiągać ponadprzeciętne rezultaty LMI  obecne jest w Polsce  od 2004 roku i od tego czasu pracujemy w ten sposób zarówno z małymi jak i dużymi firmami. Kryterium współpracy jest pytanie „Czy chcesz przekroczyć  swoje najlepsze dotychczasowe wyniki biznesowe?” Przy tym pytaniu nie liczy się wielkość firmy tylko gotowość kluczowych osób w firmie do dokonania kolejnego rozwoju organizacji.

Do kogo adresowane są Państwa programy jakie maja przynieść korzyści dla Menedżerów?

Programy budowy przywództwa skierowane są do firm, które oczekują wymiernych rezultatów biznesowych i chcą się rozwijać.
Oczywiście każdy teraz powie, że chce rozwijać swoją firmę ale trzeba pamiętać o jednej starej maksymie „jeśli pracujesz tak, jak zawsze pracowałeś, to osiągniesz to co zawsze osiągałeś” Proszę się teraz zatrzymać nad tą myślą i powtórzyć ją jeszcze raz …. To jest problem wielu z nas. Zgadzamy się na zmiany ale dopóki one nas nie dotyczą. Prawdziwe przywództwo wymaga odwagi. Musisz przewodzić najpierw samemu sobie, żeby móc przewodzić innym. Integralny Leader – robię co mówię – to jest wyzwanie dla każdego z nas!


Które z programów LMI spotykają się z największym  zainteresowaniem?


Stworzyliśmy koncepcję TOTAL LEADER. Lider, który potrafi kreować inspirującą wizję. Potrafi tę wizję przekazać zespołowi. Potrafi ten zespół zmotywować wewnętrznie i sam jest przykładem dla niego. To jest koncepcja TOTAL LEADER – to jest prawdziwy przywódca.
Aby się takim stać wymagany jest proces. Dlatego nasze programy  to kolejne stopnie rozwoju organizacji. Nie przeskoczysz kilka poziomów, to nie działa. Może gdzieś nauczą cię kilka tricków jak manipulować ludźmi ale to nie jest Przywództwo i działa na krótką chwilę.
Jeśli chcesz być wiarygodny w firmie, rodzinie, społeczeństwie i chcesz budować wokół siebie wspaniałe organizacje, gromadzić wspaniałych ludzi to musisz stać się INTEGRALNY – robię co mówię. To proces ale my pomagamy właśnie przez ten proces przejść, Tobie i Twojemu zespołowi. Po co?
Aby żyć pełniej i osiągać ponadprzeciętne rezultaty. Czy to nie jest ekscytujące?

Na jakich zatem fundamentach budować przywództwo w firmie?

Jak wspomniałem, budowa przywództwa to proces. Nie ma drogi  na skróty. Zaczynamy od procesu wyznaczania wyzwań dla organizacji. Te wyzwania przekształcają się w cele. Osiąganie ambitnych celów wymaga nowego sposobu podejścia i pracy. Wymaga zmiany postaw, nawyków w myśleniu. Aby pracować efektywniej często musimy rozwinąć nowe kompetencje, posiąść nowe umiejętności. Na końcu pozostaje pytanie „po co mam się zmieniać?” i tu zaczynamy pracę na osobistych celach, bo to one rozpalają w nas motywację do zmian, zaangażowania się. 82% zmian w firmach nie powodzi się, dlaczego?  „Zgadzam się na zmiany dopóki one mnie nie dotyczą” pamiętasz? To się dzieje w głowach członków Twojego zespołu.
Mam dla Ciebie wiele ciekawych informacji dotyczących budowaniu przywództwa w organizacji i chętnie się z nimi podzielę. Wystarczy że napiszesz: marek.socha@mdp-mdp.pl To co tu powiedziałem to czubek góry lodowej.
A teraz życzę odwagi i optymizmu w budowaniu lepszej przyszłości.

Dziękuję za rozmowę
Piotr Żołądkowski