Restrukturyzacja lepsza jak upadłość

Restrukturyzacja
Restrukturyzacja
Fot. Shutterstock

Wiele firm w dobie pandemii ogłosiło upadłość, zamiast zdecydować się na restrukturyzację. A tymczasem restrukturyzowanie świadczy o dużej odpowiedzialności oraz wyczuciu chwili przez zarządy spółek.

Ważne by odpowiednio szybko zareagować w kryzysowej sytuacji, ratując firmę oraz miejsca pracy. Ważne, by wykonać pierwszy krok zgłaszając się do odpowiednich specjalistów.

Restrukturyzacja ma na celu uniknięcie bankructwa, ale może też dać szansę na rozwój firmy. Wszystko zależy od postawionego celu oraz chęci do jego realizacji. Ważne jest by wdrożyć szereg działań, które mają poprawić efektywność i wydajność funkcjonowania danego przedsiębiorstwa m.in.:

  • ochronić firmę przed windykacją, egzekucją czy wypowiadaniem umów
  • podjęć kroki by ochronić zarządu przed odpowiedzialnością za długi firmy
  • zdiagnozować sytuację firmy
  • pojąć negocjacje z wierzycielami i zadbać o ochronę prawną
  • zmodyfikować strategię i model biznesowy firmy
  • sporządzić plany i wnioski restrukturyzacyjne oraz wszystkie inne dokumenty i analizy potrzebne do ratowania i restrukturyzacji firmy.

Warto poprosić o pomoc zewnętrzną firmę, która obiektywnie podejdzie do działania. Nasza Kancelaria z przyjemnością pomoże Państwu przygotować prawną analizę przedsiębiorstwa oraz pomoże znaleźć najlepsze rozwiązania w celu wdrożenia programu restrukturyzacji. Zachęcamy do kontaktu.

Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy
tel. +48 608 388 428
e-mail: a.mazur@brillaw.pl


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *