Rekompensaty za stan wyjątkowy. Ile rząd zwróci restauracjom i hotelom?

Restauracja
Restauracja
Fot. Unsplash

Obiekty z branży hotelarskiej i gastronomicznej, które musiały wstrzymać działalność z powodu stanu wyjątkowego, dostaną rekompensaty w wysokości ich 65 proc. średniego miesięcznego przychodu, liczonego z czerwca, lipca i sierpnia 2021 roku.

MSWiA opracowywuje ustawę  ustawę o rekompensatach za III kwartał tego roku dla przedsiębiorców i rolników świadczących usługi hotelarskie na terenach przy granicy z Białorusią objętych stanem wyjątkowym, na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego. Zgodnie z rozporządzeniem prezydenta, stan wyjątkowy został wprowadzony na 30 dni.

Jak wynika z wpisu do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, rekompensata ma wynosić 65 proc. średniego miesięcznego przychodu wnioskodawcy ze świadczonych usług czy prowadzonej działalności w okresie obejmującym czerwiec, lipiec i sierpień 2021 r. na obszarze objętym stanem wyjątkowym.

W przypadku nieprowadzenia działalności w którymkolwiek z tych miesięcy do wyliczenia kwoty przyjmuje się wartość zero. W przypadku przedłużenia stanu wyjątkowego albo jego zniesienia przed upływem 30 dni, wysokość rekompensaty będzie ustalana proporcjonalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *