Raport PIT: Zagraniczne wakacje Polaków

Wakacje

Wakacje

Turcja, Egipt i Tunezja zadomowiły się w czołówce ulubionych kierunków wakacyjnych. Grecja wciąż na pierwszym miejscu, ale przez cały sezon musiała toczyć bój o prymat z drugą na podium Turcją. Ceny w tym roku nieco wyższe, na co wpływ miał wzrost rezerwacji 5- i 4-gwiazdkowych hoteli, oczywiście z dominującym all inclusive.

Jeśli chodzi o wyjazdy na ferie 2020 egzotyka cieszy się coraz większą popularnością, to już ponad 17% wyjazdów zimowych. Do najpopularniejszych kierunków dalekich należą Tajlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Malediwy, rośnie też zainteresowanie Chinami czy Kubą.

Przedstawiamy Państwu kolejną rozszerzoną edycję corocznego raportu Polskiej Izby Turystyki Zagraniczne wakacje Polaków, skąd dowiedzieć się można wszystkiego o wakacyjnych (i nie tylko) zwyczajach urlopowych Polaków.

Opracowany przez Polską Izbę Turystyki raport Zagraniczne wakacje Polaków 2018 opiera się na danych zebranych od trzech multiagentów internetowych: Fly.pl, Travelplanet.pl i Wakacje.pl. Wraz z opracowaniem dotyczącym wypoczynku dzieci i młodzieży prezentuje strukturę wyjazdów oraz preferencje turystyczne klientów biur podróży w sezonie letnim 2019. W tym roku został on rozszerzony obejmuje pełen okres sezonu letniego 2019 (od czerwca do września) oraz skupia się na wyjazdach rodzinnych.

Równocześnie przedstawiamy pierwsze prognozy dotyczące wypoczynku w krajach egzotycznych na zbliżający się sezon zimowy 2020. Dokąd wybierają się Polacy i ile są gotowi za egzotykę zapłacić? Sprawdźcie! Zapraszamy do lektury!

– Podsumowując ubiegły rok w turystyce, mówiło się o wyjątkowo tanich lastach i rywalizacji cenowej, obawiając się odejścia klientów od wczesnej rezerwacji i czekania na lasty. Ten scenariusz się nie sprawdził, świetne wyniki przedsprzedaży potwierdziły, że turyści wolą kupować z wyprzedzeniem, korzystając z najbogatszej oferty i bonusów oferowanych przez organizatorów. Na wzmocnieniu pozycji Turcji i Tunezji straciły kierunki europejskie jedynie Bułgaria pozostała na niezmienionym poziomie, przy lekkiej zwyżce Cypru. Pokazuje to wciąż wysokie zapotrzebowanie na relatywnie tańsze produkty turystyczne w okresie wakacji. Koniec sezonu zakłócił upadek Thomasa Cooka, który pociągnął za sobą Neckermanna, na szczęście zabezpieczenia na wypadek niewypłacalności zadziałały, potwierdzając stabilność rynku turystycznego – Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.

Raport „Zagraniczne wakacje Polaków 2019” (PDF)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *