Ranking Technology Fast 50 szansą na promocję dla firm innowacyjnych – 01.07.2011

– Firmy mają jeszcze tydzień, aby zgłosić się do rankingu Technology Fast 50. Firma doradcza Deloitte organizuje dwunastą edycję programu prezentującego najszybciej rozwijające się firmy innowacyjne w zakresie technologii w Europie Środkowej. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 8 lipca br.

„Udział firmy w rankingu realnie przekłada się na wzrost jej rozpoznawalności wsród podmiotów zainteresowanych nawiązaniem współpracy biznesowej oraz wsród firm zainteresowanych inwestycją
w nasze przedsiębiorstwo” – mówi Wojciech Czernecki, Prezes Zarządu Grupa Nokaut S.A., jedynej polskiej firmy zakwalifikowanej do ubiegłorocznej edycji Deloitte Technology Fast 50 w kategorii „Wschodzące Gwiazdy”, która również w tym roku będzie startować w rankingu.

Formularz bezpłatnej rejestracji on-line oraz szczegółowe warunki udziału znajdują się na stronie internetowej www.deloitte.com/fast50ce.

Ranking organizowany jest niezależnie w kilkudziesięciu krajach świata, w tym w regionie Europy Środkowej obejmującym firmy z Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny oraz Litwy. Jego celem jest identyfikacja oraz zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne. W poprzednich edycjach były to przede wszystkim firmy działające w branży internetowej oraz sektorze oprogramowania i telekomunikacji.

W ubiegłorocznym rankingu na pierwszym miejscu, drugi rok z rzędu, znalazła się polska firma Netmedia S.A., która zwyciężyła również w podkategorii „Wielka Piątka” oraz zajęła pierwszy raz w historii konkursu wysokie drugie miejsce w ogólnoeuropejskim Rankingu Technology Fast 500 EMEA.

Nasz kraj przez ostatnie siedem lat z rzędu znajdował się na podium w Europie Środkowej. Dodatkowo był najliczniej reprezentowany w zestawieniu – w 50-tce firm, w głównej kategorii konkursu, znalazło się aż 11 polskich spółek.

Konkurs zawiera kategorię główną Technology Fast 50 oraz dwie podkategorie: „Wschodzące Gwiazdy”
i „Wielka Piątka”. Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych. Aby wziąć udział w konkursie spółka powinna spełniać następujące kryteria: opracowywać lub wytwarzać autorskie technologie i/lub ponosić istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe, posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych oraz posiadać siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie.

źródło: www.deloitte.com


Silk Road Poland