Przeżyj zimową przygodę w tych pięciu niezwykłych europejskich miastach

Salzburg, Austria

Brema, Niemcy

Hostele a&o przedstawiają pięć nieoczywistych europejskich miast, które oferują klimatyczne jarmarki bożonarodzeniowe, spacery rozświetlonymi ulicami miast, a także wiele innych atrakcji podczas zimy.

Brema, Niemcy

Brema, położona w północnych Niemczech, ożywa w miesiącach zimowych. Rozpocznij dzień w pasażu Lloyd, gdzie znajdziesz szeroki wybór sklepów i butików. Kontynuuj zwiedzanie historycznego centrum, które rozświetla miasto tysiącami światełek i wybierz się na jarmark bożonarodzeniowy znany jako jeden z najpiękniejszych w Niemczech. Wolisz spędzić czas pod dachem? Odwiedź ogrody botaniczne Botanika, gdzie schronisz się przed zimowym chłodem i będziesz mógł cieszyć się niezwykłą zielenią.

Frankfurt, Niemcy

Frankfurt, Niemcy

Czy kiedykolwiek odwiedziłeś to miasto zimą? Frankfurt ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko słynne kiełbaski frankfurterki i świąteczne babeczki z kruchego ciasta. Zimą znajdziesz tu piękne lodowiska i rozświetlone ulice, które idealnie sprawdzą się podczas romantycznego spaceru. Co więcej, Frankfurt oferuje kilka wspaniałych muzeów, takich jak muzeum kina Deutches Filminstitut Museum, w którym dowiesz się wszystkiego o początkach, rozwoju i przyszłości filmu.

Rotterdam, Holandia

Rotterdam, Holandia

Nowoczesny charakter holenderskiego miasta portowego można poczuć między innymi w muzeach sztuki takich jak Boijmans van Beuningen i Kunsthal. Tej zimy w Garage Rotterdam zobaczysz wystawę zatytułowaną Choreographed Events, która łączy sztukę wizualną, choreografią i ChatGPT. Przejdź się obok słynnych Cube Houses i zatrzymaj się w kultowym Markthal, aby zwiedzić słynny budynek i posmakować przysmaków z całego świata.

Wenecja, Włochy

Wenecja, Włochy

Wenecja, wraz ze swoimi historycznymi kanałami i niepowtarzalnym urokiem, zimą staje się jeszcze bardziej magiczna. Najważniejszym wydarzeniem sezonu zimowego są słynne uroczystości karnawałowe trwające od 3 do 13 lutego 2024 roku. Na kilku placach odbywają się bezpłatne pokazy z tancerzami w maskach i tradycyjnych strojach, a także przedstawienia operowe, koncerty i atrakcje, takie jak dekorowanie własnej maski. Ponadto w mieście znajdziesz piękne zadaszone galerie handlowe, takie jak Centro Le Barche i Nave de Vero, w których możesz się zrelaksować i udać na poszukiwania włoskich perełek modowych.

Salzburg, Austria

Salzburg, Austria

Salzburg również zamienia się zimą w bajkowe miejsce. Stare miasto staje się zimową krainą czarów z tętniącym życiem jarmarkiem bożonarodzeniowym, którego początki siegają aż do XV wieku. Odwiedzający mogą delektować się tradycyjnymi potrawami i grzanym winem, jednocześnie ciesząc się wyjątkową świąteczną atmosferą.  Ponadto, warto udać się na spacer po ośnieżonym ogrodzie zamku Mirabell lub przejażdżkę dorożką po historycznym centrum.

O a&o Hostels

a&o zostało założone w 2000 roku przez Olivera Wintera i obecnie prowadzi 40 hosteli w 25 miastach i dziewięciu krajach europejskich. Grupa docelowa a&o jest zróżnicowana: należą do niej turyści, podróżujący w pojedynkę, rodziny, grupy szkolne i kluby. Wzrasta również liczba osób podróżujących służbowo i seniorów. Pierwszy obiekt w Wielkiej Brytanii – a&o Edinburgh City został otwarty w lipcu 2021 r. W 2020 r. dodano trzy nowe lokalizacje: pierwsze obiekty otworzono w Polsce, a&o Warszawa i na Węgrzech, a&o Budapest; a drugi obiekt w Kopenhadze. Z około 28 000 łóżek i około 3 milionami noclegów w pandemicznym roku 2021 (2020: 2,5 miliona noclegów), a&o odnotowało sprzedaż na poziomie około 70 milionów euro (2021: 64 miliony euro; 2019: ponad 165 milionów euro). Celem a&o jest do 2025 r. stać się europejską „bezemisyjną siecią hosteli”. Od 2017 r. amerykański inwestor TPG Real Estate jest właścicielem a&o. Firmą nadal zarządza założyciel.

a&o Hostels są członkiem Warszawskiej Izby Gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *