Przeszkody w handlu z Chinami? Już nie!

china03

Chińska gospodarka to we współczesnym świecie symbol ogromnego skoku rozwojowego. Po okresie politycznych zawirowań lat 90-tych Chiny otworzyły się na świat i zmodernizowały swój przemysł. Dziś są jednym filarów globalnego systemu ekonomicznego, a także silnym i stabilnym gospodarczo krajem, który z roku na rok poprawia jakość swoich produktów i stawia na ich innowacyjność.

Import produktów z Chin staje się coraz bardziej atrakcyjnym przedsięwzięciem – nie tylko dla dużych firm, ale także dla małych i średnich przedsiębiorstw handlowych. Jednak wymiana handlowa z Chinami może być nieco utrudniona np. ze względu na odległość, jaka dzieli Europę i Państwo Środka, a także barierę językową (chociaż w ostatnich latach w Chinach język angielski w komunikacji biznesowej staje się niemal powszechny). Przeszkodą może być również odmienność kulturowa i obyczajowa, co wymaga od firm prowadzących interesy z Chińczykami pewnej znajomości wzorców zachowań, gestów czy symboli.

Jak więc nawiązać kontakt z konkretnym chińskim eksporterem nie będąc narażonym na różne bariery mentalne, kulturowe czy językowe? Na pewno warto odwiedzić targi CHINA Homelife Show, które odbędą się w dniach 7-9 czerwca w Warsaw Expo Nadarzyn. Na tej imprezie obecnych będzie ponad 1000 starannie wyselekcjonowanych chińskich firm, którzy zaprezentują ok. 60 000 produktów z międzynarodowymi certyfikatami jakości. Można będzie również skorzystać z usług bezpłatnych tłumaczy, prowadząc rozmowy handlowe w specjalnie zorganizowanej strefie. CHINA Homelife Show to największa impreza targowa w Europie Środkowo-Wschodniej, która pozwala zorientować się w ofercie chińskich firm działających w branży odzieżowej, meblarskiej, elektronicznej, oświetleniowej, budowlanej, AGD, artykułów wyposażenia wnętrz i upominków. Udział w tragach jest bezpłatny – wystarczy zarejestrować się na stronie www.chinahomelife.com.pl.

 


 

Warszawska Izba Gospodarcza zaprasza na targi China Homelife Show oraz Machinex China w dniach 07-09.06.16 r. w Warszawie.

Dla profesjonalistów zapewniamy nieodpłatnie jeden nocleg w dniach 07-09.06.br. Będzie nam miło zaprosić Państwa także na obiad.

Wystarczy akredytować się on line: http://homelifeshow.org/formularze/rejestracja

Na mail podany przy akredytacji prześlemy Państwu szczegółowe informacje związane z Państwa udziałem w tych targach.

Już dzisiaj zapowiadamy, że wjazd na teren targów samochodem jest również bezpłatny, otrzymają Państwo voucher na parking. Dla tych z Państwa, którzy przyjadą pociągiem, zapewniamy z Dworca Centralnego PKP bezpłatne połączenia autobusowe na teren targów i z powrotem.

Dodatkowych informacji udziela biuro organizacyjne targów
p. Oksana Shtunder, e-mail: biuro@wig.waw.pl, tel. +48 22 297 66 25
Warszawska Izba Gospodarcza
ul Trębacka 4/314, 00-074 Warszawa