Projekt DSBJ w Afryce: Jak przenieść firmę do innego kraju

Biznes Bez Granic

DSBJ Group S.A. zakończyła właśnie trwający od czerwca 2019 roku projekt związany z wycofaniem działalności jednej z firm z rynku jednego z krajów z grupy Wspólnoty Afryki Wschodniej (East African Community). Firma DSBJ specjalizuje się w usługach związanych z działalnością polskich przedsiębiorstw na rynkach wybranych krajów w Europie, Azji oraz Afryce. Jest członkiem Warszawskiej Izby Gospodarczej.

Case Study – Wspólnota Afryki Wschodniej (Projekt)

Nairobi, Kenya. źródło: internet

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy trwający od czerwca 2019 roku Projekt związany z wycofaniem działalności jednego z naszych Klientów z rynku jednego z krajów z grupy Wspólnoty Afryki Wschodniej (East African Community). Klient z branży nowoczesnych technologii nieprzerwanie prowadzi i rozwija działalność w pozostałych krajach regionu, zatem nasze usługi wymagały szczególnych umiejętności i kompetencji.

Działania DSBJ polegały na pełnym wsparciu prawnym członków Zarządu, zgodnie z lokalnym oraz międzynarodowym prawem, bezpiecznym przetransportowaniu kluczowych osób z personelu do Europy, likwidacji lokalnej działalności, rozliczeniu z lokalnymi i rządowymi budżetami oraz pracownikami, a także innymi partnerami handlowymi (np. wynajmującymi biura, kancelariami prawnymi czy doradczymi).

Kampala, Uganda, źródło: internet

W zakresie przeprowadzonych działań miało miejsce: prowadzenie i uzyskanie pozytywnego rozstrzygnięcia szeregu spraw przed lokalnymi sądami (sąd pracy, sąd najwyższy, prokurator generalny) oraz doprowadzenie do ugody z władzami skarbowymi i urzędem emerytalnym. Ponadto uwolnienie zablokowanych na rachunku bankowym środków, umożliwiając tym samym Klientowi ich bezpieczny transfer do Europy.

Praca DSBJ wymagała umiejętności negocjacyjnych, znajomości prawa międzynarodowego oraz lokalnego, posiadania i uruchomienia lokalnych relacji oraz współpracy na poziomie dyplomatycznym. Wsparcie dyplomatyczne miało dla tego Projektu ogromne znaczenie, za co jesteśmy także wdzięczni polskim służbom dyplomatycznym. Nad Projektem pracował profesjonalny zespół osób zarówno w Europie jak i krajach East African Community, w tym Dyrektor naszego biura w Republice Ugandy, przy ścisłej koordynacji naszej Centrali w Warszawie. W grupie zaangażowanych podmiotów znalazła się między innymi uznana afrykańska kancelaria prawna, na stałe współpracująca z DSBJ.

Kigali, Rwanda. źródło: internet

Dzięki naszym działaniom Klient może nadal bez przeszkód prowadzić działalność w pozostałych krajach East African Community oraz na innych kontynentach.


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *