„Spotkanie z Ekspertem”: Prof. dr hab. Witold Modzelewski – 4.09.2017, godz. 9:00, Dom Technika NOT

Witold Modzelewski

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu wydarzeń organizowanych przez Warszawską Izbę Gospodarczą „Spotkanie z Ekspertem”, tym razem będziemy gościć Pana Profesora Witolda Modzelewskiego.

  • Temat spotkania: „Ochrona właścicieli, zarządów i księgowych firm przed ryzykiem podatkowym, karnym i karno-skarbowym”
  • Data: Poniedziałek, 4 września 2017 godz. 09:00
  • Miejsce: Dom Technika NOT, Sala Prezydialna, piętro 1 ul. Czackiego 3/5, Warszawa
  • Organizator: Warszawska Izba Gospodarcza

Witold Modzelewski

Prof. dr hab. Witold Modzelewski
Profesor Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prezes Instytutu Studiów Podatkowych. Najbardziej znany i ceniony specjalista i autorytet w dziedzinie podatków i prawa podatkowego. W latach 1992-1996 był wiceministrem finansów odpowiedzialnym za przebudowę systemu polskiego prawa podatkowego. Za jego kadencji m.in. wprowadzono podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, banderolowanie wyrobów akcyzowych, ulgi inwestycyjne w podatkach dochodowych, przepisy o identyfikacji podatników (NIP); opracowano m.in. projekty: Ordynacji podatkowej i ustawy o doradztwie podatkowym oraz koncepcję powszechnego opodatkowania nieruchomości. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Głównej Handlowej oraz na innych uczelniach. Od ponad 40 lat prowadzi wykłady i seminaria na temat podatków i prawa podatkowego. Wychowawca wielu pokoleń specjalistów podatkowych. Autor i współautor ponad tysiąca publikacji książkowych i artykułów poświęconych głównie podatkom i prawu podatkowemu. Doradca Podatkowy oraz Radca Prawny. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Honorowy Przewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Członek Komitetu Prognoz „Polska 2000 Plus” przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Program spotkania:

  • 8:30 – Rejestracja uczestników, networking, poranna kawa
  • 9:00 – Powitanie gości – Ryszard Marcińczak, Prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej
  • 9:10 – Wystąpienie Pana Profesora Witolda Modzelewskiego
  • 9:50 – Sesja pytań i odpowiedzi
  • ok.10:30 – Zakończenie spotkania

Zgłoszenia zawierające poniższe dane prosimy wysyłać na adres: sekretariat@wig.waw.pl do 31 sierpnia 2017. Liczba miejsc ograniczona.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Firma:
E-mail:
Telefon kontaktowy:

Serdecznie zapraszamy!

foto: isp-modzelewski.blog.pl


Silk Road Poland