Prezes Orlenu odwołany

PKN Orlen

PKN OrlenRada nadzorcza PKN Orlen odwołała ze stanowiska prezesa Wojciecha Jasińskiego. Na jego miejsce powołany został Daniel Obajtek, dotychczas prezes innego państwowego giganta – Energi.

Oprócz Jasińskiego, stanowiska w Orlenie stracili też wiceprezes Mirosław Kochalski i Maria Sosnowska, która pełniła funkcję członka zarządu ds. inwestycji i zakupów.

Rada Nadzorcza postanowiła oddelegować do funkcji członka zarządu PKN Orlen Józefa Węgreckiego, powołanego wcześniej w skład Rady Nadzorczej z mandatu Ministra Energii działającego w imieniu akcjonariusza Skarbu Państwa.

Wojciech Jasiński został powołany na prezesa Orlenu w grudniu 2015 roku. Zastąpił na tym stanowisku Jacka Krawca. Teraz Jasińskiego zastąpi Daniel Obajtek, który dotychczas był prezesem Energi. Na fotel szefa tej energetycznej spółki trafił w marcu 2017 roku.

Akcjonariusze Orlenu w piątek odwołali niespodziewanie trzy osoby ze składu rady nadzorczej. Ze stanowiskiem pożegnała się Agnieszka Krzętowska, Adrian Dworzyński i przewodnicząca Angelina Sarota.

źródło: money.pl


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *