Premier: w lutym protokoły sanitarne dla zamkniętych branż

Gastronomia

Gastronomia

Rząd w lutym będzie chciał wdrażać protokoły sanitarne dot. funkcjonowania w pandemii branż, m.in. fitness i gastronomicznej – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że mają być one wypracowane w najbliższych 10 dniach.

Premier mówił, że jest kilka branż, które zgodnie z zaleceniami ekspertów, musiały być zamknięte, gdyż były źródłami zakażeń. Jak powiedział, chodzi o np. gastronomię, hotelarstwo czy turystykę.

Szef rządu, pytany podczas konferencji prasowej, kiedy zostaną odmrożone branże gastronomiczna i fitness, wskazał, że wolałby „żeby działały jak najszybciej, żeby były ponownie otwarte”.

– Dlatego będziemy starali się we współpracy z przedstawicielami tych branż w najbliższych 10 dniach wypracować protokoły sanitarne funkcjonowania w okolicznościach pandemicznych – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Zastrzegł, że to uzależnione od kilku czynników, z jednej strony liczby zakażeń, zgonów, ale także sytuacji u naszych sąsiadów i tempa szczepień.

– Myślę, będziemy chcieli te protokoły wdrażać w lutym w życie, ale trudno mi dzisiaj powiedzieć, od którego lutego – mówił.

źródło: PAP
foto: Unsplash


BBA Transport System

Komentarze do “Premier: w lutym protokoły sanitarne dla zamkniętych branż”

  1. Protokoły już są wypracowane po wiosennym lockdownie. Już w okresie wakacyjnym funkcjonowały hotele i restauracje w reżimie sanitarnym. Obowiązywały maseczki, zachowanie odległości, dezynfekcja rąk, odgrodzenie plexi w recepcji, serwowanie posiłków do stolików lub obsługa bufetu szwedzkiego przez kelnerki i kelnerów w maszeczkach/przyłbicach i rękawiczkach, limity osób również w placówkach kultury. W środkach komunikacji dalekobieżnej rozdawane powinny być maseczki nie tylko w Pendolino. Widać PiSoski rząd o tym zapomniał. Przykładem łamania przez kumpli rządzących obostrzeń jest wykorzystanie statystów podczas Sylwestra Marzeń w Ostródzie.

    1. Obawiam się , że teraz jesteśmy w innym miejscu i czasie. Procedury sprzed roku mogą się nie sprawdzić. Brakuje mi też rzetelnego wytłumaczenia dlaczego hotele są aż tak dużym źródłem zakażenia. Może być coś na rzeczy skoro na SK jest tak źle. Zdaje się, że nadal hotele są otwarte. Ale ośrodki wypoczynkowe – już nie.
      W Pendolino maseczka mieści się w cenie biletu. Czy w cenie biletu komunikacji miejskiej też zmieści się maseczka? A kto za nią zapłaci? Nie spodziewam się, żeby Trzaskowski…
      Ten sylwester ( sYLWESTER ) to wpadka. Tu się zgadzam. Woda sodowa szybko uderza do głowy 😉 No i co lepsze – nudziarze z PiSU czy narąbani / ADHD z opozycji? Odpowiedź jest jedna , od dawna : fifty-fifty 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *