Pracownicy handlu apelują o jak najszybsze szczepienia przeciw COVID-19

Szczepionka COVID-19
Biznes Bez Granic

Szczepionka COVID-19

O jak najszybsze objęcie pracowników handlu szczepieniami przeciw COViD-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień zaapelowała Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji.

Renata Juszkiewicz, prezes POHiD, nawiązując do wypowiedzi Ministra Niedzielskiego z 18 marca, wzywającej przedsiębiorców do kierowania pracowników do pracy zdalnej, wystosowała apel o jak najszybsze zaszczepienie pracowników handlu, w pierwszej kolejności osób powyżej 50. roku życia . „Firmy członkowskie POHiD zwracają uwagę na poważną sytuację pracowników handlu, którzy – ze względu na specyfikę wykonywanej pracy – nie mogą być oddelegowani do pracy zdalnej.” – napisała w oświadczeniu prezes POHiD.

„Pracownicy handlu pełnią służbę wobec społeczeństwa w zakresie zapewnienia ciągłości zaopatrzenia w żywność i niezbędne artykuły, narażając się na dużą liczbę kontaktów interpersonalnych w okresie potwierdzonej dominacji bardziej zaraźliwej brytyjskiej mutacji SARS-COV-2 i wzrostu liczby zarażonych do powyżej 27 tys. dziennie.” – dodała Renata Juszkiewicz.

Prezes POHiD podkreśliła, że niezakłócona praca handlu ma wagę krytyczną dla społeczeństwa, ponieważ jest gwarancją zaopatrzenia Polaków w żywność i niezbędne produkty. „Zaszczepienie handlowców, z uwagi na pracę w trybie stacjonarnym oraz wysoką częstotliwość kontaktów społecznych, stanowi istotny warunek dla uzyskania odporności stadnej całej populacji.” – podkreśliła prezes  Juszkiewicz.

Fot. Unsplash


BBA Transport System

Komentarze do “Pracownicy handlu apelują o jak najszybsze szczepienia przeciw COVID-19”

  1. Ciekawe czy osoba, która zachęca do szczepień pracowników handlu, bierze pod uwagę fakt, że po zaszczepieniu wiele osób może: rozchorować się, umrzeć lub po prostu być w złym stanie zdrowia przez wiele dni lub zachorować po kilku miesiącach ?

    Czy bierze pod uwagę fakt, że np w Izraelu pomimo tylu szczepień, ludzie zaszczepieni ponownie ulegają zakażeniu i znowu chorują mając te same objawy ?

    Czy ktoś bierze to pod uwagę ? Mam wrażenie, że mamy do czynienia z ogromną ignorancją tzw liderów, którzy zachęcają do szczepień…

    Proponuję rozważyć zyski i straty…

  2. Skąd wiedza o tym że szczepienia chronią przed wirusem? Na razie nie ma na to żadnych dowodów…białko „spike” ma już tyle mutacji że nie ma żadnej gwarancji na ten temat (zresztą od początku jej nie było)…a co do skutków „ubocznych” szczepionek to pogadamy za 3 lata czy są na pewno „bezpieczne”. Jak widać Astra Zeneca tak bardzo bezpieczna nie jest skoro wstrzymano ją np w Danii i Niemczech ze względu na zbyt liczne przypadki śmierci. Bardzo mylny jest też tytuł artykułu „pracownicy handlu apelują”- apeluje może Renata Juszkiewicz, nie sądzę aby skonsultowała się w tej sprawie z pracownikami handlu, prawdopodobnie nie każdy z nich ma ochotę uczestniczyć w globalnym eksperymencie medycznym na zdrowych ludziach. Przekręcanie w ten sposób rzeczywistości poprzez nieprecyzyjne sformułowania to czysta propaganda. A wg najnowszych doniesień z oficjalnych badań francuskich, pfizerowski preparat ma najgorsze skutki dla ludzi poniżej 64 roku życia….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *