Porozumienie o współpracy chińskich i polskich stowarzyszeń mediów

Targi China Homelife Poland, Export Expo oraz Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej są okazją do spotkań przedsiębiorców, handlowców i przedstawicieli dziennikarzy Europy Centralnej i Wschodniej oraz z Chin. Jedno z nich poświęcone było rozwijającej się, wzajemnej współpracy przedstawicieli europejskich i polskich mediów z chińskimi odpowiednikami.

Od 20 lat Stowarzyszenie Polskich Mediów współpracuje z Ogólnochińskim Stowarzyszeniem Dziennikarzy, którego wieceprezes Hu Xiaohan był gościem tego spotkania. Marek Traczyk, prezes Stowarzyszenia Polskich Mediów zauważył, że dzisiejsze Chiny, to kraj niezwykle szybkiego rozwoju. Dzięki współpracy obu organizacji dziennikarskich mogło się o tym o przekonać kilkudziesięciu polskich dziennikarzy. Z kolei efekty polskich przemian mogło osobiście poznać wielu przedstawicieli chińskich mediów.

Ważnym elementem spotkania w halach targowych w Nadarzynie było podpisanie przez Stowarzyszenie Polskich Medów i Ogólnochińskie Stowarzyszenie Dziennikarzy umowy o wzajemnej współpracy. Jak stwierdził prezes Marek Traczyk jest to uwieńczenie wielu lat pracy. Natomiast prezes Hu Xiaohan zapewnił, że teraz otworzyły się nowe drogi dla rozwoju wzajemnej współpracy, co zaowocuje także częstszymi kontaktami i nowymi możliwościami prezentacji obu krajów.

(AK)


Silk Road Poland

Komentarze do “Porozumienie o współpracy chińskich i polskich stowarzyszeń mediów”

  1. Brawa Panie Prezesie.
    Podpisanie umowy z Państwem Środka o współpracy mediów to Pana Prezesa
    ogromna zasługa. Na tym skorzystają mieszkańcy Chin i Polski.
    I tak trzymać panie Prezesie!!! To nie było łatwe zadanie ale szczęśliwy koniec wieńczy dzieło.
    Media z Podlasia gratulują obu stronom. Z poważaniem – Mikołaj Greś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *