Ponad 10 mln zł na informatyzację Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii

Już w przyszłym roku Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii zostanie w pełni zinformatyzowane. Dzięki dofinansowaniu z UE zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt komputerowy i oprogramowanie, które umożliwią m.in. umawianie wizyt lekarskich przez Internet. Całkowita wartość inwestycji to przeszło 12,2 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie 10,3 mln zł.

30 stycznia br. umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałkowie Leszek Ruszczyk i Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz prezes Zarządu MCN Sp. z o.o. lek. med. Tomasz Pisarek.

Informatyzacja zostanie przeprowadzona we wszystkich trzech placówkach Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o.: w Zagórzu k/Warszawy, Józefowie oraz warszawskiej przychodni przy ul. Koszykowej 79a.

Projekt dotyczy zbudowania całego systemu informatycznego dla placówki – od okablowania dla sieci LAN przez sprzęt i oprogramowanie, po stworzenie portalu.

Jedno z pomieszczeń MCN zostanie zaadaptowane na serwerownię. Zakupione będą stacje robocze z oprogramowaniem i monitorami oraz drukarki lokalne i sieciowe, a także specjalistyczne oprogramowanie do obsługi Ruchu Chorych oraz administracji i statystyki medycznej. Natomiast w ośrodkach szkolnych, które działają w ramach MCN, pojawią się nowe notebooki. 
Oprócz tego powstanie interaktywny portal wraz z e-usługami medycznymi. Dzięki temu pacjenci zyskają m.in. całodobowy dostęp do e-rejestracji oraz kalendarza lekarskiego. Umożliwi im to umówienie wizyty przez Internet w dogodnym dla nich terminie. Ponadto zalogowani użytkownicy będą mogli otrzymywać newsletter.
Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. jest największym w województwie ośrodkiem obejmującym opieką dzieci i młodzież z zaburzeniami neurologicznymi, psychicznymi oraz uzależnieniami od środków psychoaktywnych. Zespół obejmuje swą działalnością przede wszystkim Warszawę i województwo mazowieckie, ale również i pozostałą część kraju ze względu na unikatowy charakter prowadzonej działalności.

Tytuł projektu:Kompleksowa informatyzacja MCNiR w Zagórzu

Całkowita wartość projektu: 12 200 315 zł

Kwota dofinansowania: 10 370 267, 75 zł

Beneficjent: Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o.

źródło: www.mazovia.pl

 


Silk Road Poland