Polsko-chiński biznes ma już plany na 2017 rok!

spotkanie-wig00

VI Edycja China Homelife Show 06-08 czerwca 2017 r.
Chińsko Europejskie Forum Gospodarcze
Krajowy Kongres Gospodarczy Samorządu Terytorialnego i Gospodarczego

Zapraszamy do preakredytacji na serwis informacyjny oraz do udziału w China Homelife Show oraz China Machinex
http://homelifeshow.org/www_main/formularze/rejestracja

Rok 2016 możemy zaliczyć do przełomowych w budowaniu polsko-chińskich relacji handlowych. Ogromna liczba wydarzeń biznesowych, chińskie wizyty na najwyższym szczeblu oraz nowe możliwości handlowe połączyły biznes polski i chiński dużo silniejszą nicią. Choć 2016 rok jeszcze się nie skończył, to w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie organizatorzy jednego z największych targów polski-chińskich CHINA HOMELIFE SHOW i CHINA MACHINEX już teraz zapraszają na kolejną, 6. edycję tych targów w Polsce, które odbędą się 06-08 czerwca 2017 r. i zapowiadają, że w przyszłorocznym kalendarzu pojawi się też zupełnie nowe wydarzenie zbliżające Chiny z całym regionem Europy Centralnej i Wschodniej.

Państwo Środka jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Polski poza Starym Kontynentem. W całym zeszłym roku obroty handlowe między naszymi krajami sięgnęły prawie 25 mld dolarów. – Polska stała się w ostatnich latach bardzo ważnym europejskim partnerem dla strony chińskiej, nie tylko przez naszą obecność na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku, ale również ze względu na centralne położenie, w samym sercu Europy. Powinniśmy z tego faktu korzystać, bo możliwości współpracy nadal są ogromne – mówi Marek Traczyk, Prezes Stowarzyszenia Polskich Mediów podczas spotkania z kilkudziesięcioma przedstawicielami samorządu terytorialnego i gospodarczego w siedzibie KIG, 20 września br.

Intensyfikacja polsko-chińskiej współpracy gospodarczej i handlowej nie byłaby jednak możliwa bez odpowiedniej infrastruktury i wydarzeń, które pomagają: nawiązywać bezpośrednie relacje handlowe i znaleźć odpowiednich partnerów biznesowych. Do jednych z najważniejszych punktów w kalendarzu polsko-chińskiego biznesu należą targi China Homelife Show i China Machinex, które organizowane przez MEORIENT International Exhibition wraz z polskim partnerami:  Warszawską Izbą Gospodarczą, Stowarzyszeniem Polskich Mediów oraz Redakcją TTG Central Europe, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą. Meorient realizuje targi, pod tą samą nazwą w 10 rejonach świata (Afryka Południowa, Arabia Saudyjska, Brazylia, Egipt, India, Meksyk, Jordania, Kazachstan, Polska, Turcja), jako globalny projekt spotkań B2B, który w 2017 roku będzie obchodził swój 10. jubileusz. China Homelife Show i China Machinex w Polsce jest jedyną w tej części Europy edycją tego wydarzenia obejmującego swym zasięgiem 14 krajów.

China Homelife Show to przede wszystkim targi B2B, których celem jest zaprezentowanie dostawców z Chin i umożliwienie im nawiązania kontaktów biznesowych z potencjalnymi partnerami. Tegoroczna edycja w PTAK EXPO w Nadarzynie k. Warszawy zgromadziła rekordową liczbę, bo ponad 1 tys., prezentujących się firm z Chin. Goście targowi mogli zapoznać się z ofertą aż 60 tys. produktów z branży odzieżowo-tekstylnej, meblarskiej, wyposażeniowej, elektronicznej, oświetleniowej i budowlanej. Wydarzeniu China Homelife Show towarzyszą także targi China Machinex, na których firmy z Chin prezentują nowe możliwości technologiczne na rynku maszyn, energii i narzędzi.

Rangę tegorocznej edycji China Homelife Show podkreśliły świadczą patronaty krajowe i zagraniczne, udział władz centralnych, regionalnych, powiatowych. Swoją obecnością targi zaszczycili m.in. Xu Jijan – Ambasador Chin w Polsce, Jerzy Kwieciński – sekretarz stanu Ministerstwa Rozwoju, Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, premier Waldemar Pawlak który reprezentował władze Województwa Mazowieckiego, Witold Stępień – Marszałek województwa łódzkiego oraz liczni reprezentanci izb i stowarzyszeń branżowych.

– Tegoroczna edycja China Homelife Show i China Machinex pokazała, jak duży jest głód wzajemnych relacji biznesowych między Chinami, Polską i krajami Europy Centralnej i Wschodniej. W przyszłym roku chcemy wejść na jeszcze wyższy poziom i zaproponować przedsiębiorcom, ale i również samorządom gospodarczym i terytorialnym z całej Europy Centralnej, udział w nowym wydarzeniu łączącym nasz region z Państwem Środka. Projekt CHIŃSKO-EUROPEJSKIEGO FORUM GOSPODARCZEGO, Krajowy Kongres Gospodarczy Samorządu Terytorialnego i Gospodarczego, który zyskał aprobatę ze strony ponad 100 izb gospodarczych z Europy Centralnej i Wschodniej oraz rodzimych. Podczas ostatniego spotkania Izb Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie ta inicjatywa otrzymała także wsparcie oraz deklaracje udziału w tym przedsięwzięciu. Będzie ona pierwszym wydarzeniem w regionie na taką skalę” zapowiedział, podczas spotkania z partnerami projektu – Ryszard Marcińczak Prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej.

China Homelife Show oraz China Machinex 2017 – wykaz branżowy