Warszawska Izba Gospodarcza na targach Fiera del Levante w Bari

Business Focus Polonia
Biznes Bez Granic

Business Focus Polonia

W dniach od 3 do 11 października br. odbywały się Międzynarodowe Targi Fiera del Levante w Bari. Targi w Bari stanowią jedną z najważniejszych imprez wystawienniczych na terenie Włoch.

W ramach targów Region Apulii co roku organizuje tzw. Country Desk, gdzie przedsiębiorcy mogą zasięgnąć informacji na temat możliwości rozwoju na rynkach zagranicznych. W tym roku po raz pierwszy zaprezentowała się Polska. Polish Desk zorganizowała Polska Izba Biznesowa we Włoszech wspólnie z Polsko-Włoską Izbą Gospodarczą i Warszawską Izbą Gospodarczą, w odpowiedzi na zaproszenie Cosimo Borraccino, Assessore allo Sviluppo Economico Regione Puglia. To dzięki osobistemu zaangażowaniu, znajomości włoskich realiów p. Ewy Trzcińskiej Prezesa Polsko-Włoskiej Izby Gospodarczej przedsiębiorcy mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych, prowadzonych przez przedstawicieli izb gospodarczych, a także przeprowadzać indywidualne rozmowy z ekspertami. Prezentacja Polski jako atrakcyjnego partnera w biznesie i innych sektorach odbyła się z aktywnym udziałem przedstawiciela Ambasady RP w Rzymie, przedstawicieli firm polskich, aktywnych na rynku włoskim i firm włoskich od lat działających w Polsce.

6 października miało miejsce International Forum Business Focus Polonia, którego moderatorem był Marek Traczyk, prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej. Wśród panelistów znaleźli się Marco Lupo, Prezes PZL Swidnik, Leonardo Company (TBC), Barbara Minczewa, POT Rzym, Łukasz Malczyk, Prezes Związku Polskich Przedsiębiorców, Kamila Niekraszewicz, Comarch Italia oraz Stefano Boni, Breton SpA.

Prowadzona ze swadą przez Marka Traczyka dyskusja, pokazała Polskę jako nowoczesny kraj, z wieloma branżami na światowym poziomie i z dojrzałym rynkiem, wspieranym przez świetną kadrę managerską.

Pomimo niepewnej sytuacji i trudności organizacyjnych związanych z pandemią Covid to otwarcie  okazało się sukcesem w przełamaniu uprzedzeń związanych z udziałem w targach.

 


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *