Polska kulinarnie na ITB Berlin 2019

Stoisko polskie ITB 2019

Rozpoczynają się berlińskie targi turystyczne. Na przedstawicieli branży turystycznej i zwiedzających czeka wiele atrakcji zaplanowanych przez Polską Organizację Turystyczną oraz regionalnych wystawców.

W ITB 2019 weźmie udział ok. 75 wystawców i podwystawców stoisk regionalnych. Polskie Stoisko Narodowe będzie miało powierzchnię 752 m², podobnie, jak w roku ubiegłym. Natomiast zmieniła się struktura wystawców – w tym roku będzie więcej przestawicieli branży turystycznej.

Jabłka i nie tylko

Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia będą kulinaria, a prezentacja upłynie pod znakiem turystyki kulinarnej i miejskiej. Ma być to dobrze widoczne zarówno w wystroju stoiska, jak też działaniach promocyjnych.

Wybór motywu ma związek z pełnieniem w 2019 roku przez Kraków roli Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej. Krakowska Restauracja Pod Aniołami zaprasza na degustację krakowskich specjałów zatytułowaną Staropolskie Kulinaria Królewskiego Krakowa. Miłośnikom czekolady przpadną do gustu warsztaty czekoladowe przygotowane i powadzone przez Restaurację Słodki Wierzynek z Krakowa. Prezentacje kulinarne i degustacje zaplanowali także inni regionalni wystawcy – Opolskie przedstawi swoją bogatą ofertę kulinarnych produktów regionalnych. Dolnośląskie przygotowało dla zwiedzających kuferki produktowe Smaki Dolnego Śląska i będzie promować regionalny szlak kulinarny. Lubuskie skoncentruje się na promocji Krainy Wina i Miodów oraz Lubuskiego Centrum Winiarstwa.

Odwiedzających Polskie Stoisko Narodowe także i w tym roku będą witać kosze z jabłkami. Już w latach poprzednich cieszyły się one dużą popularnością.

Po zdrowie do Polski

Po raz kolejny podczas ITB Berlin będzie promowana oferta polskich usług prozdrowotnych. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą polskich szpitali, klinik, uzdrowisk oraz obiektów spa & wellness, a także porozmawiać z profesjonalną obsługą stoiska. Swoje prezentacje w ramach wydzielonych stoisk przedstawią: Wielkopolskie Centrum Medyczne, Uzdrowiska Kołobrzeg oraz Świnoujście, obiekty należące do Grupy Uzdrowisk Polskich oraz resorty Pestkownica i Pałac na Wodzie.

Zaplanowano wiele atrakcji, w tym stoisko tlenoterapii, warsztaty robienia naturalnych kosmetyków, prezentacje multimedialne oraz quizy zachęcające do odwiedzenia Polski. Tegoroczna prezentacja będzie kontynuacją realizowanego przez POT Branżowego Programu Promocji. Sektor usług prozdrowotnych został bowiem uznany za jedną z kluczowych polskich branż eksportowych.

Łódzkie filmowo

Region łódzki wybrał film na motyw przewodni swojej prezentacji na tragach ITB 2019. Na scenie Polskiego Stoiska Narodowego odbędzie się prezentacja Łodzi filmowej. Odwiedzających targi czeka również recital fortepianowy Marcina Maseckiego prezentujący ścieżkę dźwiękową do filmu Zimna Wojna.

Polska Organizacja Turystyczna nie organizuje w tym roku konferencji prasowej. Zaprasza natomiast w czwartkowy wieczór na Happy Hours na Polskie Stosko Narodowe.

oprac. Agnieszka i Leszek Nowak, www.2ba.pl
foto: Leszek Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *