Polsat Plus sprzedał Polkomtel. Liczy na rozwój sieci 5G

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat
Fot. Materiały prasowe

Grupa Polsat Plus sprzedała pakiet 99,99 proc. udziałów spółki Polkomtel Infrastruktura firmie Cellnex Poland. Spółka liczy na rozbudowę swojej sieci 5G w Polsce.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Cyfrowy Polsat i Polkomtel, wchodzące w skład Grupy Polsat Plus, sprzedały 8 lipca kontrolny pakiet 99,99 proc. udziałów spółki Polkomtel Infrastruktura firmie Cellnex Poland, podmiotowi zależnemu od Cellnex Telecom. „W szczególności transakcja obejmowała pasywne i aktywne warstwy mobilnej infrastruktury Grupy Polsat Plus, na które składa się około 7 tys. lokalizacji oraz około 37 tys. różnych systemów on-air, a także sieć transmisyjna” – czytamy w komunikacie Grupy Polsat.

Poprzez transakcję, Grupa Polsat Plus liczy na przyspieszenie rozwoju technologii 5G i rozbudowę swojej sieci 5G w Polsce.

„To, co należy podkreślić, to fakt, że sieć rdzeniowa Polkomtelu wraz ze wszystkimi częstotliwościami służącymi do świadczenia klientom w Polsce usług w technologii 5G, jak również w technologiach 2G/3G/LTE pozostaje w posiadaniu Grupy Polsat Plus.” – zaznaczono ponadto w komunikacie.


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *