Połowa Polaków uważa, że straci na Polskim Ładzie

Kalkulator
Kalkulator
Fot. Pixabay

Połowa Polaków jest przekonana, że nie skorzysta na podatkowych rozwiązaniach zaproponowanych w Polskim Ładzie, a niemal co piąty badany nie wie, jak na jego kieszeń wpłyną reformy.

Z badania United Surveys, przeprowadzonego dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że tylko 30,2 proc. Polaków uważa, że zmiany te będą dla nich korzystne, w tym odpowiedź „zdecydowanie tak” wybrało 9,2 proc., a „raczej tak” – 21 proc. badanych.

Jednak w porównaniu do lipcowego badania – jak podaje DGP – wzrosła nieznacznie liczba osób, które są pewne z tego, że skorzystają na Polskim Ładzie (7,5 proc. w lipcu). Spadła jednak również znacząco liczba osób, która wybierała odpowiedź „raczej tak” – w lipcu było to 28,7 proc. ankietowanych.

Połowa badanych uważa, że zmiany proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość odbiją się negatywnie na ich finansach. 20,5 proc. uważa, że na reformie raczej nie skorzystają (w lipcu było to 32,8 proc.), a pewnych strat jest 30,6 proc. badanych (w lipcu było to 22 proc.).

Badanie pokazało także, że 18,8 proc. ankietowanych nie wie, jak Polski Ład przełoży się na stan ich portfela (9 proc. w lipcu).

 


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.