Pobiegnij 11 listopada w Warszawie

Już niedługo ponad 7 tysięcy biegaczy na sportowo uczci 93. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Impreza, której start odbędzie się u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Stawki, jest organizowana przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach cyklu „Zabiegaj o pamięć”.

Trasa wyniesie 10 kilometrów i jest atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Sportowcy pobiegną m.in. ulicami: al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości, zawrócą na ul. Rakowieckiej i z powrotem drugą stroną al. Niepodległości, ul.Chałubińskiego i al. Jana Pawła II.

W Warszawie najprostszą formę aktywności fizycznej, jaką jest bieganie,  uprawia już blisko 40 proc. mieszkańców miasta. Dlatego Miasto st. Warszawa wspiera każdą imprezę biegową w stolicy. Udział sportowców amatorów w Biegu Niepodległości rośnie z roku na rok – podkreślił podczas konferencji prasowej Wiesław Wilczyński, dyrektor Biura Sportu Ratusza.

W tym roku hasłem Biegu, który wystartuje w piątek 11.11 o godz. 11.11 jest fraza: „Łączy ludzi wolnych”.

Tegoroczny limit to 7500 pakietów startowych. Zawodnicy odebrali już ponad pięć tysięcy pakietów. Z dużym prawdopodobieństwem limit uczestników zostanie wykorzystany. Proszę zatem o szybkie zgłaszanie się do biegu. Czasu pozostało niewiele, aby uczestniczyć w tej imprezie. – zaapelował Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Swój start w imprezie zapowiedział Jaś Mela – ambasador Biegu, polarnik, założyciel Fundacji Poza Horyzonty – Pobiegnę bo chce pokazać,  że wszystko można zrobić jak się chce, nawet jak się jest niepełnosprawnym. Dla mojej fundacji najważniejszy jest udział jak największej liczby biegaczy. Nasz sponsor obiecał przekazać 2 złote od każdego uczestnika biegu. To dzięki tym środkom ludzie niepełnosprawni staną się wolni – dodał.

Zwycięscy Biegu a także zawodnicy, którzy zajmą miejsca 93. oraz 1918. otrzymają pamiątkowe sygnety z orłem.

Elektronicznej rejestracji można dokonać poprzez stronę http://www.wosir.waw.pl/ lub http://www.zabiegajopamiec.waw.pl/. W biurze zawodów, w siedzibie WOSiR przy ul. Rozbrat 26 przyjmowane są zapisy osobiste oraz wydawane pakiety z zapisów internetowych.

źródło: www.um.warszawa.pl