Piosenka i teledysk „Chrzest Polski 966” – muzyczna zapowiedź obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski

teledysk730

Odbiór piosenki i teledysku „Chrzest Polski 966“ zespołu Anno Domini udowadnia, że Obchody 1050. Rocznicy Chrztu Polski spotykają się z zainteresowaniem różnych, nie tylko kościelnych środowisk. Ponad 340 tysięcy wyświetleń teledysku w Internecie w ciągu 6 dni mówi samo za siebie. Oglądanie tego teledysku to wręcz zjawisko kulturowe – dowiadujemy się z różnych opinii.

Piosenka i teledysk powstały z inicjatywy Archidiecezji Poznańskiej i Klubu Katolickich Przedsiębiorców.

Patronat honorowy objęło Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu; honorowy patronat artystyczny – Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury PTAAAK.

Patronami medialnymi zostali: Stowarzyszenie Polskich Mediów, Wielkopolskie Porozumienie Dziennikarzy, Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Wlkp., Nasz Głos Poznański, EuroPartner-Europejski Magazyn Internetowy.

Patronaty przyjęli również: Polska Izba Hotelarstwa i Warszawska Izba Gospodarcza, Travel Trade Group.

Cel stworzenia naszej piosenki został osiągnięty. Skoro jest nią tak duże zainteresowanie, to wierzymy, że równie wiele osób weźmie udział w świętowaniu Obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski – w imieniu współtworców przedsięwzięcia mówi Dominik Górny, autor słów i melodii utworu. Cieszymy się, gdyż liczba odsłon teledysku i opinii na jego temat w Internecie świadczy, że temat wiary i Chrztu Polski w naszym kraju jest zjawiskiem uniwersalnym. Komentuje go w rozmaity sposób wiele skrajnie różnych od siebie środowisk i osób indywidualnych. Taka jest jednak rola twórczości artystycznej – podkreśla Górny. Z kolei ks. Rafał Ostrowski, reżyser teledysku mówi – to był strzał w dziesiątkę! Mamy kilkanaście tysięcy więcej odsłon niż utwór Roberta Jansona „Hymn na Jubileusz 1050-lecia Polski“ – czytamy w jednym z wywiadów.