Pekin zapewni kompleksową obsługę inwestycji zagranicznych

Władze Pekinu ogłosiły na konferencji prasowej, że miasto dąży do usprawnienia mechanizmu promocji i obsługi inwestycji zagranicznych poprzez dążenie do zapewnienia kompleksowej obsługi inwestorów zagranicznych.

Konkretne środki obejmują utworzenie specjalnego katalogu usług zagranicznych na oficjalnym portalu internetowym władz miejskich Pekinu, dostarczając firmom finansowanym z zagranicy wpisów usług i przewodników dotyczących typowych wniosków, takich jak rejestracja przedsiębiorstw, rejestracja dewizowa, zatwierdzenie projektu itp.

Miasto wzmocni wymianę informacji między różnymi departamentami rządowymi, aby zapewnić łatwiejszy dostęp do rynku, a także zintensyfikować wysiłki na rzecz wprowadzenia wysokiej klasy zagranicznych talentów.

Zgodnie z rosnącymi wysiłkami Chin na rzecz otwarcia na wysokim szczeblu, Miejskie Biuro Handlu w Pekinie będzie nadal zwiększać umiędzynarodowienie zarządzania inwestycjami i handlem, a także pogłębiać reformy w celu ułatwienia handlu międzynarodowego.

Liczba nowo powstałych firm finansowanych z zagranicy w Pekinie od stycznia do listopada 2021 r. wyniosła 1713, co oznacza wzrost o 53,2 procent rok do roku. W tym samym okresie miasto przyciągnęło 37,5 miliarda dolarów kontraktowych inwestycji zagranicznych, a łączna wartość wykorzystanych inwestycji zagranicznych osiągnęła 15,16 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 9,7 procent rok do roku.

źródło: Silk Road Poland

BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.