PAIiIZ: Inwestycje w Polsce są opłacalne

Według raportu Deloitte nt. rynków rozwijających się Polska oferuje jedne z największych w Regionie możliwości zwiększenia przychodów.
Eksperci Deloitte przewidują, że wschodzące rynki w ciągu najbliższych 7 lat będą odpowiadać za większość światowego produktu krajowego brutto. Dużego wzrostu przychodów spodziewają się  w Chinach, Indiach czy Brazylii. Według nich zmieni się także pozycja tych gospodarek – o ile pierwotnie inwestowano tam głównie w celu ograniczenia kosztów, to obecnie zaangażowanie na rynkach wschodzących postrzegane jest jako istotny czynnik generujący realny wzrost przychodów.

 

Na liście gospodarek, które mają duży potencjał jest także Polska, Rosja, Meksyk, Argentyna oraz państwa zlokalizowane na południowym wschodzie Azji. 45% międzynarodowych firm, które posiadają zagraniczne inwestycje w krajach rozwijających się wskazuje Polskę jako jedną z lokalizacji, która oferuje największe możliwości zwiększenia dochodów w perspektywie 3 lat. Tym samym Polska znalazła się na drugim miejscu w Europie Wschodniej zaraz po Rosji.
Raport „Rynki rozwijające się: strategie rozwoju, wdrożenia i perspektywy” powstał w oparciu o badanie przeprowadzone w połowie 2011 roku wśród 628 członków zarządów na temat najbardziej efektywnych strategii rozwoju dla firm w krajach rozwijających się. (Deloitte)

źródło: www.paiz.gov.pl

 


Silk Road Poland