Otwarcie największego w Europie Centrum Turbin Gazowych

20 stycznia o godzinie 11:00 na terenie Instytutu Lotnictwa nastąpi oficjalne otwarcie Centrum Turbin Gazowych. Tym samym Warszawa, Polska i Europa zyskują unikatowe centrum badawczo-projektowe w zakresie nowych technologii napraw dla wszelkich typów turbin gazowych – zarówno lotniczych, jak i energetycznych. W uroczystym otwarciu wezmą udział, m.in. Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju; Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju; prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju; Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego; prof. Witold Wiśniowski, dyrektor Instytutu Lotnictwa.

 

 

W trakcie uroczystego otwarcia Centrum Turbin Gazowych zaproszeni goście poznają możliwości i zakres prac powstałego centrum. Dodatkowo zwiedzą przestrzenie dedykowane nie tylko badaniom i analizom, ale również pomieszczenia edukacyjne i warsztatowe.

 

– Otwarcie CTG to dla nas wielkie wydarzenie. Rynek turbin gazowych sukcesywnie rośnie, a wraz z zapotrzebowaniem rosną również wymagania techniczne i oczekiwania względem kompetencji pracowników. Centrum Turbin Gazowych to nie tylko unikalna baza laboratoryjna, nowe miejsca pracy, ale także wyszkolona kadra inżynierów – mówi dyrektor Witold Wiśniowski.

 

Lokalne testy i analizy spowodują, że to właśnie w Polsce, w szybki i efektywny sposób inżynierowie będą mieć możliwość badania powstających komponentów. Tego typu działania wpłyną również na wzrost kompetencji inżynierskich zespołów i sprawią, że jakość prowadzonych prac osiągnie światowy, najwyższy poziom.

 

Centrum Turbin Gazowych to inwestycja współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2001-2013.

 

źródło: Centrum Prasowe PAP