Otwarcie Galerii Kultury w Domu Mody Klif

Otwarcie Galerii Kultury w Domu Mody Klif

Otwarcie Galerii Kultury w Domu Mody Klif

W dniu 04.05.2021 otwarciem wystawy „ART & MORE” wznowiono po okresie lockdown działalność Galerii Kultury w Domu Mody Klif Warszawa Okopowa 58/72. W wystawie uczestniczą artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki współczesnej o uznanym i cenionym dorobku.

Do udziału w wystawie zaprosiliśmy artystów: Józef Wilkoń – gwasz oraz gościnnie Beata Czapska – rzeźba, Joanna Wisławska – malarstwo, Jolanta Caban – malarstwo, Jan Różnowicz – gobeliny, Ryszard Pasikowski – malarstwo, Janusz Lewandowski – malarstwo, Krzysztof Wojtarowicz – malarstwo, Leszek Żegalski – malarstwo.

W galerii widzowie- goście odkryją dzieła na najwyższym, artystycznym poziomie. Stworzenie nowej, programowej galerii w Warszawie nie było zadaniem łatwym i z pewnością wymagało ogromnej determinacji. Jednakże wytrwałość i umiejętność pozyskiwania przez twórców galerii do swoich pomysłów życzliwych ludzi zaowocowały stworzeniem artystycznego salonu wartego uwagi. Miejsce zasługuje na wyjątkową uwagę, tym bardziej, że zlokalizowane jest w Domu Mody KLIF, gdzie od ponad 20 lat wzajemnie się przeplatają: moda i kultura. Tym samy na mapie miejsc kultury w Warszawie powstało unikalne miejsce, do którego zapraszamy artystów i w którym to odbywają się prezentacje sztuki współczesnej. Program działania galerii adresowany jest do wszystkich, którzy interesują się polską sztuką współczesną, malarstwem, grafiką, rzeźbą i fotografią. Galeria będzie promować współczesnych artystów polskich niepospolitych, interesujących, dla których działalność artystyczna jest pasją, wyzwaniem, poszukiwaniem ponadczasowych wartości w artystycznym przesłaniu.

Artyści prezentujący swoje prace należą do różnych pokoleń i reprezentują różne nurty współczesnej sztuki. Józef Wilkoń należy do grona najwybitniejszych polskich artystów o światowej sławie zajmujących się ilustracją. Na jego dorobek w tej dziedzinie składa się blisko dwieście książek, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Ilustrowane przez niego wydawnictwa przetłumaczono na ponad 20 języków. Ryszard Pasikowski, Leszek Zegalski i nieżyjący już niestety Krzysztof Wojtarowicz reprezentują nowe malarstwo polskie. Ich twórczość cechuje rzetelność malarskiego warsztatu i intrygujące w treściach przesłanie. Beata Czapska prezentuje pełne uroku oszczędne w syntetycznej formie rzeźby. Joanna Wisławska oraz Janusz Lewandowski prezentuje obrazy należące od nurtu symbolicznego, a Jan Różnowicz gobeliny o bogatej strukturze materii tkackiej. Jolanta Caban obrazy abstrakcyjne nasycone emocjami.

Jeśli zechcecie Państwo zobaczyć dobrą sztukę jest na to najprostszy sposób odwiedzajcie Zbylut Galerię w Centrum Mody Klif.

Wystawa czynna: 0d 04.05 do 30.06.2021 w godz. 10.00 – 20.00
GALERIA KULTURY DOMU MODY KLIF ul. Okopowa 58/72 pierwsze piętro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *