Orszak Majowy – sabat półkwartalny na Moście – 27 kwietnia, godz. 15:00

Kwitnący sad

Kwitnący sad

Serdecznie zapraszamy na celebrację sabatu półkwartalnego, czyli czasu kiedy dni stają się dłuższe, a moc słońca przybiera na sile. Mirabelki, czereśnie i jabłonie kwitną, zaczynają się tworzyć pierwsze zalążki owoców. Nawłocie i trawy wystrzelają w górę, a na naszych grządkach pojawiają się pierwsze sadzonki. To czas nanaczony przez siłę żywiołów ognia i wody.

Słońce wchodzi w znak Byka, a wraz z nim pojawiają się energie odnawiające życie i przyśpieszające wzrost. 27 kwietnia (sobota) o godz. 15:00 odprawimy rytuał łączący nas z tą energią, a nas samych z terenem, z którym uprawiamy naszą farmę – Adamhą, naszą osobą przyrodniczą. Rytuał poprowadzą Królowa Majowa (Joanna) i Byk (Łukasz).

Z grona obecnych wybrany zostanie również Król Majowy. Zostanie nim osoba (dowolnej płci i wieku), która wykona jak najlepiej wyznaczone zadania. Będzie ono polegało na tym, aby w ciągu 5 minut zebrać jak najwięcej pokrzyw, które potem zostaną przeznaczone na gnojówkę. Oceny zbiorów dokona zebrana społeczność.

Ceremonia zacznie się od rozpalenia dwóch ognisk, które rozpalą Królowa i Krój Majowi. Powitamy obecnych – osoby ludzkie, przyrodnicze i duchy miejsca. Pobłogosławione zostanie jedzenie przyniesione na rytuał.

Następnie uformułowany będzie korowód, który przejdzie pomiędzy ogniskami (forma oczyszczenia) i uda się do naszego źródła wody, gdzie symbolicznie połączymy się z tym żywiołem. Potem korowód ruszy przez farmę do polany ze starą czereśnią – tam przywiążemy kolorowe wstażki/nitki. Królowa Majowa i Byk rozdadzą je obecnym, zachęcając do tego, żeby znaleźli/znalazły również swoje ulubione drzewo lub krzew, z którym nawiążą więź.

Na koniec podzielimy się ciastem i rozpoczniemy wspólny posiłek. Przewidziane są również skoki przez ognisko.

Przynieście koce, jedzenie i napoje. Kadzidła i wasze narzędzia mocy (jeśli takie posiadacie), oraz instrumenty do akompaniowania korowodowi oraz w kolejnej części wydarzenia.

Mapka z dojściem: https://bit.ly/mostdojazd

Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/f3wkiirUv6WU3GtJ7

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/s/orszak-majowy-sabat-po%C5%82kwartal/1132668431207657/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *