Nowy trend – turystyka motocyklowa

Motocykl

Motocykl

Wraz ze wzrostem liczby pojawiających się na drogach motocykli podążają inne branże, np. zajmujące się organizacją podróży motocyklowych. To także duża szansa dla organizatorów turystyki – zagranicą wypożyczalnie skuterów funkcjonują z powodzeniem od lat a hotele i campingi mają specjalne oferty dla motocyklistów. Również na Mazowszu lokalne wyprawy skuterowe mogłyby być prawdziwym hitem weekendowo-wakacyjnym.

W czerwcu zarejestrowano 3 077 nowych motocykli. Jest to wynik wyższy o 4,2 proc. niż przed rokiem. Wynik ten jest najwyższy od 2005 roku.
W ostatnim miesiącu przybyło o 2 proc. więcej motocykli niż w maju bieżącego roku i chociaż liczby rejestracji w tych dwóch miesiącach są zazwyczaj do siebie zbliżone, to taka sytuacja ostatni raz miała miejsce w 2008 roku. Wzrost zauważalny jest również przy rejestracji motocykli używanych. W czerwcu br. zarejestrowano ich 7 357 sztuk. Porównując do zeszłego roku, nastąpił wzrost o 2,4 proc.

Rynek oczekuję, że posiadacze motocykli o małej pojemności (125 ccm) złapią motocyklowego bakcyla i z czasem przesiądą się na motocykle o większej mocy. Obecnie, po pierwszym półroczu 2016 roku, zajmują aż 68,5 proc. rynku. Zarejestrowano ich 9 064 sztuk.

Wraz ze wzrostem liczby pojawiających się na drogach motocykli podążają inne branże, np. zajmujące się organizacją podróży motocyklowych.

Piotr Wyderka organizator wypraw ADVPoland.PL, powiedział: “Jako organizator wypraw motocyklowych z pełnym przekonaniem mogę potwierdzić ogromny wzrost zainteresowania dalekimi podróżami motocyklowymi. Obserwujemy ogromne zainteresowanie klientów również wyprawami na inne kontynenty. Często trafiają do nas osoby, które po długiej przerwie wracają do pasji, jaką jest jazda motocyklem. Rocznie z naszych usług korzysta kilkaset osób.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na tego typu wyjazdy nieustannie rozwijamy nasze propozycje. W tym roku ofertę wzbogaciliśmy o wyprawę motocyklową po USA. Sprzedała się ona w kilka dni. W 2017 roku najprawdopodobniej zaproponujemy dwa nowe kierunki.”

Aby sprostać oczekiwaniom kierowców motocykli na rynku pojawiają się szerokie oferty firm dających między innymi wyjątkowo korzystne kredyty gotówkowe na zakup motocykla lub chociażby dedykowane pakiety assistance.

Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance, skomentował: “Po raz pierwszy od lat motocykle cieszą się tak wielką popularnością. Można zauważyć, że Polacy przesiedli się na dwa koła. Właściciele jednośladów przed podróżą powinni jednak sprawdzić jakie ubezpieczenie posiadają. Oferta, którą przygotowaliśmy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników motocykli. W tym roku wprowadziliśmy możliwość zakupu pakietu assistance obejmującego nie tylko Polskę, a niemalże całą Europę. Posiadacze pakietu oprócz wsparcia w przypadku awarii otrzymują również ubezpieczenie kosztów leczenia oraz assistance medyczne. Wykupując pakiet zyskujemy ochronę na czas całego sezonu motocyklowego.

W porównaniu do produktów samochodowych koszt assistance komunikacyjnego dla motocyklistów jest niewielki, bo ochrona na zagranicę na czas wyjazdu zagranicznego, to wydatek od 8,84 zł za dzień. Posiadacze ubezpieczenia mogą liczyć na pomoc w razie awarii, wypadku, a także w momencie rozładowania akumulatora lub przebicia opony, czy innych mniej lub bardziej poważnych kłopotów z motocyklem.”

źródło: mrot.pl
foto: archiwum MotoPodhale.pl