Nowe nazwiska w ekipie DYWIZJONU 303

Nowe nazwiska w ekipie DYWIZJONU 303

Nowe nazwiska w ekipie DYWIZJONU 303

Antoni Królikowski, Krzysztof Kwiatkowski, Marcin Kwaśny, Maciej Marczewski, Nikodem Rozbicki, Piotr Witkowski, Maciej Cymorek, Jan Wieczorkowski, Wacław Warchoł, Dariusz Toczek i Aleksander Wróbel to aktorzy, których – obok Macieja Zakościelnego i Piotra Adamczyka – zobaczymy w filmie „Dywizjon 303″. Z gwiazdami produkcji będzie można się spotkać w trakcie 7. Nocy w Instytucie Lotnictwa, która odbędzie się 14 października w Warszawie. Do udziału w wydarzeniu zapraszają producent „Dywizjonu 303″ – Film Media SA oraz dystrybutor obrazu – Kino Świat. Wyczekiwana od lat superprodukcja o polskich lotnikach walczących w słynnej Bitwie o Anglię, realizowana jest na podstawie bestsellerowej powieści Arkadego Fiedlera. Na ekrany kin trafi w 2017 roku. Zdjęcia do filmu kręcone są w Polsce i Wielkiej Brytanii, zaś budżet widowiska wynosi 14 mln zł.

Film Media SA oraz Kino Świat zapraszają gości 7. Nocy w Instytucie Lotnictwa do specjalnie przygotowanej strefy, odsłaniającej kulisy wyczekiwanej od lat superprodukcji o polskich lotnikach walczących w słynnej Bitwie o Anglię. Eksponaty, kostiumy i legendarne mundury najlepszej i najskuteczniejszej jednostki myśliwskiej z czasu II wojny światowej, specjalnie odtworzone na potrzeby produkcji filmu „Dywizjon 303″, przeniosą uczestników w ten niezwykły czas.

Wśród atrakcji znajdą się m.in.:

  • Replika legendarnego modelu Hawker Hurricane Mk. I w skali 1:1 na co dzień wystawiana w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
  • Kabiny Messerschmitt Bf 109E i Hawker Hurricane Mk. I wybudowane na potrzeby filmu w skali 1:1
  • Modele Hawker Hurricane Mk. I, Messerschmitt Bf 109E oraz PZL P11c w skali 1:5
  • Odtworzony fragment dyspersalu, w którym polscy piloci spędzali czas w oczekiwaniu na rozkaz do walki w przestworzach

Ponadto aktorzy: Krzysztof Kwiatkowski, Nikodem Rozbicki, Tomasz Mandes, Wacław Warchoł, Aleksander Wróbel, Piotr Witkowski, Sławomir Mandes oraz twórcy filmu opowiedzą o przygotowaniach i realizacji filmu „Dywizjon 303″.

Serdecznie zapraszamy!

14 października 2016, godz. 19.00, Instytut Lotnictwa, al. Krakowska 110/114, wstęp wolny.

foto: Piotr Fotek/ Film Media