Nowe fotele na trasie

W pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego testowane są nowe siedzenia

W pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego testowane są nowe siedzenia

W pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego testowane są nowe siedzenia – kolejne autobusy wyjechały na trasy z fotelami pokrytymi ekoskórą.

Dwa autobusy Miejskich Zakładów Autobusowych, 18-metrowe Solarisy (numery taborowe 5409 i 5457), jeżdżą po mieście z nowymi, czerwonymi i szarymi siedzeniami z ekoskóry. Będą obsługiwały trasy linii 114, 160, 190, 185, 500, 509, 527 – linie będą się zmieniały bo przewoźnik chce, aby jak najwięcej pasażerów skorzystało z foteli z nowym pokryciem. „Przeguby” dołączyły do dwóch 12- metrowych Solarisów Komunikacji Miejskiej Łomianki, które skierowano do obsługi trasy linii 110, 150 i 250.

Siedzenia są pokryte skórą ekologiczną w kolorze szarym lub czerwonym. To materiał sprężysty, wytrzymały i trwały. Kolory te zostały wybrane bo szary to barwa stonowana, neutralna, przyjemna dla oka i pasująca do wnętrz pojazdów, które są utrzymane w szaro-niebieskiej tonacji, a czerwony nawiązuje do obecnej barwy siedzeń. Tramwaje Warszawskie natomiast przygotowują takie fotele dla dziesięciu składów (pięć Swingów i pięć składów pochodnych typu 105N), które na przełomie roku wyjadą na ulice.

Taki materiał jest stosowany z powodzeniem w wielu europejskich krajach, m.in. w Niemczech (Monachium), Estonii (Tallin), Czechach (Praga, Ostrawa), Słowacji (Bratysława), Szwajcarii (Bazylea). Epidemia COVID-19 pokazała jak bardzo ważna jest dezynfekcja, czyszczenie powierzchni, których dotykają pasażerowie. Dlatego rozpoczęto testy nowych typów siedzeń, aby zapewnić najwyżej jakości standardy świadczonych usług w zakresie bezpieczeństwa. Testowanie potrwa co najmniej rok, dzięki czemu nowe siedzenia zostaną sprawdzone w różnych porach roku, przy różnych warunkach atmosferycznych.

źródło: ZTM


BBA Transport System

Komentarze do “Nowe fotele na trasie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.