Śniadanie informacyjne Warszawskiej Izby Gospodarczej z panem dr Jerzym Kwiecińskim

Szanowni Państwo, Mamy przyjemność zaprosić Państwa na pierwsze spotkanie z nowego cyklu wydarzeń organizowanych przez Warszawską Izbę Gospodarczą  „ Śniadanie z Ekspertem”.

 

Śniadanie informacyjne Warszawskiej Izby Gospodarczej z
panem dr Jerzym Kwiecińskim,
Prezes Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczościy Przewodniczącym Rady WIG,

Temat spotkania: Fundusze Unii Europejskiej dla rozwoju Metropolii Warszawskiej na lata 2014-2020. Jak mogą skorzystać przedsiębiorcy?”

Śniadanie odbędzie się w Warszawie, w środę, 26 marca 2014 r., o godzinie 8,30 w restauracji Awangarda  (ul. Czackiego 3/5).

Metropolia Warszawska przyciągnęła najwięcej pieniędzy unijnych w latach 2007-2013. Pakiet wsparcia dla Polski z UE na lata 2014-2020 to już chyba będą ostatnie tak duże pieniądze unijne dla Polski. Z tych pieniędzy będzie mogła także korzystać Metropolia Warszawska. Środki unijne będą kierowane nadal na infrastrukturę techniczną, na drogi, koleje i infrastrukturę ochrony środowiska, ale znacznie więcej pieniędzy ma być kierowanych dla przedsiębiorców. W obszarze wspierania przedsiębiorców mają nastąpić zasadnicze zmiany. W przypadku prostych inwestycji w firmach dotacje mają zostać zastąpione instrumentami zwrotnymi. Znaczne środki natomiast zostaną skierowane na finansowanie badań i na komercjalizację wyników tych badań. Unia zamierza także silnie wspierać gospodarkę niskoemisyjną.

Prelegent dr Jerzy KWIECIŃSKI

Prezes Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości i przedsiębiorca. Ekspert w dziedzinie polityki rozwoju, polityki regionalnej, funkcjonowania Unii Europejskiej i funduszy unijnych, partnerstwa publiczno-prywatnego, innowacyjności, przedsiębiorczości, społeczeństwa informacyjnego. Przewodniczący Rady Warszawskiej Izby Gospodarczej. Wiceminister rozwoju regionalnego w latach 2005-2008, odpowiedzialny za koordynację polityki rozwoju kraju oraz za przygotowanie dokumentów strategicznych i operacyjnych, w tym Strategii Rozwoju Kraju 2007-2015 i Narodowej Strategii Spójności 2007-2013 oraz negocjacje z Komisją Europejską. Wieloletni pracownik Komisji Europejskiej. Były nauczyciel akademicki i pracownik naukowy. Ukończył międzynarodowe studia MBA prowadzone w Centrum Kształcenia Menedżerów przez konsorcjum Uniwersytetu RUCA z Antwerpii, Uniwersytetu Staffordshire w Wielkiej Brytanii, Wolnego Uniwersytetu z Brukseli (VUB) i Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej. Wcześniej ukończył studia magisterskie i obronił pracę doktorską na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

 

Data: Środa, 26.03.2014
Miejsce: Restauracja Awangarda ( Dom Technika NOT), ul. Czackiego 3/5, Warszawa
Godzina: 8:30
Organizator: Warszawska Izba Gospodarcza

Program spotkania:
8:30 Rejestracja uczestników, networking i śniadanie
9:00 Powitanie gości – Ryszard Marcińczak, Prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej
9:10 – 9:50 – Prezentacja: Fundusze Unii Europejskiej dla rozwoju Metropolii Warszawskiej na lata 2014-2020. Jak mogą skorzystać przedsiębiorcy?” dr Jerzy Kwieciński
9:50 – 10:30 – Sesja pytań i odpowiedzi
10:30 – Zakończenie spotkania

Koszt uczestnictwa:
Członkowie WIG: 50 PLN
Firmy niezrzeszone: 100 PLN
Zgłoszenia zawierające poniższe dane prosimy wysyłać na adres sekretariat@wig.waw.pl do 21 marca 2014. Liczba miejsc ograniczona.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Firma:
Dane do faktury:
e-mail:
Telefon kontaktowy:

Serdecznie zapraszamy!


Silk Road Poland