Nawet 1,5 mld zł na dopłaty do rachunków za prąd

Żarówka
Żarówka
Fot. Unsplash

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce przeznaczyć 1,5 mld zł na mechanizm wsparcia dla najuboższych odbiorców energii. Dopłaty miałyby ruszyć w 2022 r.

Tak wynika z nieoficjalnych informacji PAP, który powołuje się źródło w rządzie. Od 2022 r. w ramach pomocy rząd planuje przeznaczyć na dopłaty do prądu ok. 1,5 mld zł. Nowy dodatek energetyczny będzie przysługiwał, jeśli miesięczne dochody nie przekraczają 1563 zł w gospodarstwie jednoosobowym oraz 1115 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Nowe przepisy mają objąć m.in. emerytów ze świadczeniem poniżej minimalnej emerytury oraz emerytów i rencistów ze świadczeniem równym najniższej emeryturze. Możliwe – dowiedział się PAP – że wsparciem mają być również objęte osoby samotnie zamieszkujące domy jednorodzinne w małych miejscowościach i na wsiach, które korzystają z pomocy społecznej, a także pozostałe osoby pobierające zasiłki. Dopłaty mają również przysługiwać rodzinom wielodzietnym w trudniejszej sytuacji dochodowej.

Ponadto, Ministerstwo Klimatu i Środowiska przewidziało wsparcie niefinansowe, polegające na wstrzymaniu dostaw energii elektrycznej w okresie od 1 listopada do 31 marca oraz w soboty i w dni uznane ustawowo za wolne od pracy wobec osób, które mają zaległości w regulowaniu bieżących rachunków za prąd.


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *