Nagrody Prime Property Prize i PropTech Festival 2022 rozdane

Prime Property Prize

Prime Property Prize

21 września 2022 r. w Warszawie najlepsze nieruchomości ostatniego roku, ludzie i firmy, których działania odegrały kluczową rolę w rozwoju branży oraz najlepsze, technologie dla nieruchomości – zostały wyróżnione w 12. edycji Prime Property Prize oraz 5. PropTech Festivalu. Laureatów ogłoszono podczas gali towarzyszącej konferencji Property Forum 2022.

Galę, która odbyła się w hotelu Sheraton Grand Warsaw, prowadzili Małgorzata Burzec-Lewandowska i Robert Posytek zPropertyNews.pl, Propertydesign.pl oraz autorzy programu Property Forum. Podczas uroczystego wydarzenia ogłoszono i nagrodzono laureatów obu plebiscytów.

Statuetki Prime Property Prize 2022 przyznano w 12. kategoriach, w tym w dwóch nowych – Strategia ESG oraz Inwestycja PRS.

W kategorii Człowiek Roku PropertyNews.pl nagrodę otrzymał Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.

– Myślę, że wszyscy nominowani byli dużo lepsi ode mnie, wygląda na to, że ja mam szczęście. Stosuję metodę prezydenta Katowic i po prostu nie przeszkadzam swoim pracownikom, których z roku na rok przybywa. Mamy ciekawe czasy, świat jest w kryzysie, ale ja mam znowu szczęście, że bardzo dobrze poruszam się właśnie w sytuacjach kryzysowych. Bardzo dziękuję, to dla mnie absolutny zaszczyt, że jestem w tym miejscu – mówił Władysław Grochowski.

W kategorii Inwestycja Roku – Rynek Hotelarski nagrodzony został Dwór Uphagena.

– Dziękuję Piotrowi Grochowskiemu i jego zespołowi. To młodzi ludzie z wielką pasją i ogromną znajomością tematu. Zapraszamy też do nas kolejnych inwestorów, bo mamy kilkanaście bardzo nośnych projektów, które czekają w kolejce – tak nagrodę skomentował Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche. – Bardzo dziękuję szanownemu jury. Jest nam niezmiernie miło znaleźć się w tym gronie. To nie był prosty hotel. Dzięki zaangażowaniu zespołu udało nam się go zrealizować – dodał Piotr Grochowski, główny architekt Arche.

  • W kategorii Deweloper Roku nagrodzono Cavatina Holding.
  • W kategorii Miasto Przyjazne Inwestorom nagroda trafiła do Miasta Katowice.
  • W kategorii Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Handlowej doceniono 1. etap przebudowy Renomy we Wrocławiu.
  • W kategorii Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Biurowej bezkonkurencyjna okazała się Varso Tower.
  • W kategorii Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej wyróżniono 7R dla Żabki.
  • Inwestycja PRS – tutaj dostrzeżone przez jury zostały Apartamenty Elektrownia w Elektrowni Powiśle.
  • W kategorii Architektura, nagroda portalu PropertyDesign.pl trafiła do Biurowców .KTW.
  • W kategorii Doradca Roku uhonorowano Savills.
  • W kategorii Przestrzeń komercyjna nagrodę zdobyły Browary Warszawskie.
  • W kategorii Strategia ESG nagroda trafiła do Panattoni.

Podczas gali towarzyszącej XII Property Forum w Warszawie wręczono również wyróżnienia dla zwycięzców plebiscytu PropTech Festival, skierowanego do twórców innowacyjnych technologii dla nieruchomości. Laureatami PropTech Festival 2022 zostali: Martha, ParkCash, Żabka Nano. Nagrody odebrali Paweł Tymowski, dyrektor ds. Serwisu I Modernizacji w ZREMB; Piotr Nizio, CEO ParkCash oraz Paweł Grabowski, Head of unmanned solutions w Żabka Polska.

Gala wręczenia nagród Prime Property Prize 2022 była podsumowaniem pierwszego dnia XII Property Forum (Warszawa, 19-20 września 2022 r.).

Wydarzenie odbyło się w formie hybrydowej – stacjonarne sesje transmitowane były online.

Organizatorem jest Grupa PTWP, wydawca portali propertynews.pl, propertydesign.pl, housemarket.pl i propertystock.pl oraz organizator takich wydarzeń jak Europejski Kongres Gospodarczy i 4 Design Days.


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *