Nagroda Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech CAPI trafia do Rafała Brzoski

Rafał Brzoska
Rafał Brzoska
Fot. Materiały prasowe

Kto dziś nas inspiruje? To pytanie zadała nam wszystkim Polska Izba Biznesowa we Włoszech kilka miesięcy temu. W tym celu ogłosiła otwarty konkurs aby wyłonić osobę, która jest dla nas wszystkich INSPIRACJĄ. Nie było ograniczeń jeśli chodzi o dziedzinę czy narodowość.

Raz do roku, w rocznicę swojego powstania czyli 7 lipca Izba przyzna swoje wyróżnienie. O tym komu ono przypadnie zdecydowała Kapituła konkursu, sugerując się zgłoszeniami nadesłanymi na adres mailowy Izby info@capiplit.eu.

Nagroda PECUNIA została ustanowiona w 2021 roku przez Zarząd Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech (Camera d’Affari Polacca in Italia) w celu uhonorowania wyjątkowego potencjału i talentu w dziedzinie biznesu, nauki, kultury lub sztuki na arenie międzynarodowej. Nagroda jest przyznawana osobowości, której osiągnięcia w życiu zawodowym i kulturalnym są cenną INSPIRACJĄ dla innych przedsiębiorców, naukowców, artystów i twórców.

– Jesteśmy zaszczyceni, że nasza inicjatywa spotkała się z tak pozytywnym odbiorem i Kapituła jest złożona z osób, które cenimy i szanujemy. Zdaję sobie sprawę, że corocznie przyznawanych jest dużo rozmaitych nagród i że nasza Izba jest młoda stażem, ale mamy nadzieję, że Pecunia przyznawana w sposób transparentny przez niezależne jury, na bazie zgłoszeń jakie wpłyną do nas ale i na bazie zgłoszeń samej Kapituły na stałe wpisze się do wykazu nagród, które się liczą – powiedziała Ewa Trzcińska, prezes PWIB-CAPI.

Nagroda PECUNIA
Fot. Aneta Malinowska

Sama nagroda – rzeźba bogini Pecunii z uniesionymi w górę ramionami na znak zwycięstwa to jedyny na świecie egzemplarz wykonany przez artystę, który tworzy pod pseudonimem Metal Junkie.

Proces wytwarzania jest unikatowy i obejmuje obróbkę za pomocą spawarki, szlifierki, wysokiej temperatury, stali nierdzewnej miedzi, brązu, tytanu, srebra i złota. Kawałek po kawałku jest starannie spawane, szlifowane, a kostki obrabiane termicznie kostki budując całą rzeźbę.

Proces ten jest czasochłonny, trudny i stanowi ciągłe wyzwanie. To połączenie bardzo wielu procesów w absolutnie zaskakującą technikę rzeźbienia i malowania.

Kogo doceniła Kapituła przyznając mu zwycięstwo w 2021 roku? Konkurencja była bardzo mocna, jednak większością głosów wygrał kandydat, na którego zgłoszenie nadesłał Piotr Gajos z firmy RiskeCe z krótką, ale bardzo obrazową motywacją:

Polski biznesmen europejskiego formatu z dużym apetytem biznesowym, który jest poparty bardzo przemyślaną strategią i doskonałymi działaniami, czyli pan Rafał Brzoska.

Uzasadnienie nagrody

Przedstawiciel Kapituły, Maciej Herman tak uzasadnia wybór:  „Rafał Brzoska jest dla mnie wzorem wytrwałości, pozytywnej upartości i ciągłego dążenia do rozwoju biznesu. Mimo „spektakularnych” problemów i kłód rzucanych pod nogi przez monopolistyczne instytucje państwowe, potrafił przetrwać bardzo trudne chwile, z szacunkiem traktując swoich współpracowników, którzy znaleźli się w kłopotach razem z nim. Przeobraził swój model biznesowy i wykorzystując niszę rynkową oraz rozwój e-commerce doprowadził do dynamicznego wzrostu swojego biznesu, dywersyfikując go również na kraje zachodnie i wprowadzając go z ogromnym sukcesem na giełdę w Amsterdamie.

Sukcesy biznesowe to jednak nie wszystko. Rafała szanuję i podziwiam również za to, że będąc tak aktywnym biznesmenem, znajduje również czas na ważną działalność charytatywną, którą prowadzi razem ze swoją żoną. Ten społeczny aspekt jego działalności idealnie dopełnia jego obraz jako inspirującego wzorca nowoczesnego, skutecznego i odpowiedzialnego biznesmena.”

– Rafał Brzoska może być wzorem nie tylko dla biznesmenów, ale dla wszystkich osób, którzy wierzą że silna motywacja oraz determinacja w dążeniu do celu pomimo napotykanych trudności i porażek wcześniej czy późnej przynosi oczekiwane rezultaty i nagradza nas sukcesem. Biznesy powstają, upadają, przechodzą z rąk do rąk, przemijają niczym moda, ale to styl ich prowadzenia przechodzi do historii i staje się inspiracją dla innych – dodała Agnieszka B. Gorzkowska, z portalu polacywewloszech.com.

Pan Rafał Brzoska, założyciel i CEO InPostu tak skomentował przyznanie mu nagrody: „Jestem zaszczycony wyróżnieniem przyznanym przez Polską Izbę Biznesową we Włoszech. Polski sukces InPostu podpowiedział nam, że możemy go skalować na wiele rynków zagranicznych. Oprócz rynku brytyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego, portugalskiego i naszej obecności w krajach Beneluksu budujemy także naszą pozycję we Włoszech, by umacniać naszą pozycję europejskiego lidera wśród platform dostaw dla e-commerce. Obecnie we Włoszech jesteśmy na początku drogi, ale także na tym rynku zamierzamy w najbliższych miesiącach mocno przyspieszyć z korzyścią dla polskiego biznesu, który może łatwo sprzedawać na wielu europejskich rynkach jak i włoskiego konsumenta, który może za pomocą Paczkomatów InPost korzystać z tej najdogodniejszej formy odbioru przesyłek e-commerce”

Skład Kapituły w 2021 roku

  • Przewodnicząca: Kamila Niekraszewicz, dyrektor Comarch Italia
  • Sekretarz: Ewa Trzcińska, prezes Polska Izba Biznesowa we Włoszech CAPI

Członkowie

  • Andrea Camastra, Camastra Holdings, Ex chef Seanse
  • Wergiliusz Gołąbek, rektor WSIiZ
  • Agnieszka Gorzkowska, współzałożycielka portalu Polacy we Włoszech
  • Maciej Herman, LOTTE Wedel, zwycięzca w konkursie Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Male Champion of Change
  • Romana Kłysz-Rakowska, Head of Trade Finance Business & Corporate Banking, Santander Bank Polska
  • Marco Lupo, prezes Leonardo Company Poland
  • Michał Mierzejewski, Philip Morris International, zwycięzca w konkursie Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Male Champion of Change
  • Partycja Piekutowska, prezes Fundacji Virtuosa
  • Giovanni Schiuma, profesor Uniwersytet LUM Giuseppe Degennaro
źródło: Polska Izba Biznesowa we Włoszech

Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *