Nagroda Literacka im. Władysława St. Reymonta

Nagroda Literacka im. Władysława St. Reymonta

Nagroda Literacka im. Władysława St. Reymonta

We wtorek 1 października 2019 r. o godz. 11.00 w Pałacu Chodkiewiczów w Warszawie przy ul. Miodowej 14 odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody Literackiej im. Władysława St. Reymonta. Nagroda została ustanowiona przez Związek Rzemiosła Polskiego w 1994 roku i nadawana jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich oraz Związkiem Literatów Polskich.

Nagroda Reymonta na trwałe wpisała się w katalog liczących się wydarzeń literackich w Polsce i cieszy się uznaniem w środowisku twórców. W 2019 roku po kilkuletniej przerwie Związek Rzemiosła Polskiego powrócił do chlubnej tradycji nagradzania wybitnych twórców za ich literackie dokonania oraz działalność na rzecz kultury. W tegorocznej XVIII edycji Nagroda przyznana została w trzech kategoriach:

  • Za całokształt twórczości
  • Za dzieło literackie
  • Za działalność okołoliteracką

Szczególne znaczenie dla środowiska rzemieślniczego będzie miało wręczenie Nagrody Specjalnej dla rzemieślników pisarzy oraz Wyróżnień, które trafią w ręce rzemieślników posiadających w swoim dorobku artystycznym twórczość literacką lub w szczególny sposób wyróżniających się działalnością kulturalną oraz popularyzacją historii oraz tradycji rzemiosła polskiego.

Lista twórców nominowanych do Nagrody w 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *