Na urodzinach Cesarza

Cesarz Japonii

Cesarz Japonii

23 lutego, w Rezydencji Ambasadora Japonii Akio Miyajimy, odbyła się uroczystość z okazji Urodzin Cesarza.

Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się m. in. przedstawiciele polskiego rządu. Obecni byli również posłowie i senatorowie, w tym przewodniczący i członkowie Parlamentarnych Grup Polsko-Japońskich, reprezentanci polskich organizacji i instytucji, osoby zaangażowane w pomoc i wspieranie Ukrainy, a także przedstawiciele misji dyplomatycznych.

Na początku uroczystości chór odśpiewał a cappella hymny narodowe obu państw, po czym swoje przemówienie wygłosił Ambasador Miyajima. Podkreślił, że Japonia będzie kontynuować wspieranie Ukrainy, ściśle współpracując z Polską. Stwierdził również, że Japonia i Polska będą dalej umacniać swoją przyjaźń i partnerstwo strategiczne.

Następnie głos zabrali Sekretarz Stanu Andrzej Szejna i Minister Edukacji Narodowej Barbara Nowacka.

Po zakończeniu części oficjalnej goście mogli delektować się japońskim sake i wykwintnymi specjałami kuchni japońskiej, przygotowanymi przez szefa kuchni Ambasadora.

Urodziny cesarza to święto narodowe Japonii, przypadające w dniu urodzin aktualnie panującego monarchy. Do 2019 roku święto było obchodzone 23 grudnia. W roku 2020, w wyniku abdykacji cesarza Akihito, zostało przeniesione na 23 lutego – dzień urodzin jego syna Naruhito.


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *