Misja Gospodarcza KIG do Omanu, 24 – 27 marca 2012

Zapraszamy Państwa  do udziału w Misji  polskich przedsiębiorców do OMANU  organizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Ambasadą RP w Rijadzie oraz Konsulatem Honorowym RP w Maskacie, która odbędzie się  w dniach 24 – 27 marca  2012 roku.

Misja ma charakter wielobranżowy. Celem jest kompleksowa prezentacja polskiej oferty eksportowej oraz inwestycyjnej, jak również nawiązanie kontaktów handlowych z potencjalnymi partnerami biznesowymi w Omanie.

Podstawą rozwoju gospodarczego Omanu jest eksploatacja ropy naftowej i gazu. Rozbudowywana jest baza przemysłowa i infrastrukturalna. Wg Ambasady RP w Rijadzie (pod której opieką znajdują się kontakty z rynkiem omańskim) potencjalne dziedziny rozwoju polsko-omańskiej współpracy gospodarczej obejmują m.in.: przemysł surowców mineralnych, chemiczny i papierniczy, przemysł hutniczy i maszynowy, budownictwo (w tym portowe), energetykę, gospodarkę morską, rolnictwo i przemysł przetwórstwa żywności oraz gospodarkę wodną, przemysł opakowaniowy, lotnictwo cywilne i ochronę zdrowia.

Przedsiębiorcy omańscy zainteresowani są natomiast inwestycjami kapitałowymi w Polsce jak również polskim udziałem w eksploatacji omańskich złóż bogactw mineralnych oraz w inwestycjach energetycznych.

W ramach programu Misji przewidziane jest Omańsko-Polskie Forum Gospodarcze i indywidualne rozmowy handlowe B2B przygotowywane we współpracy z Omańską Izbą Przemysłowo-Handlową oraz Omańskim Centrum Promocji Inwestycji, spotkania w wybranych instytucjach gospodarczych, a także szereg innych spotkań z lokalną administracją .
W ramach w/w programu zapewniamy realizację programu merytorycznego jw. oraz obsługę uczestników wyjazdu (przelot : Warszawa – Maskat – Warszawa, transport lokalny, wizy, ubezpieczenie, tłumacza, opiekę organizatora ze strony KIG oraz zniżkową rezerwację hotelową).

Wszystkich zainteresowanych uprzejmie prosimy  o przekazanie załączonego wstępnego zgłoszenia,  w najbliższym czasie  przekażemy dalsze szczegóły dotyczące wyjazdu.

źródło: www.kig.pl

 


Silk Road Poland