Mazowsze zaprasza na Targi Turystyczne we Wrocławiu

Targi Turystyczne we Wrocławiu

Targi Turystyczne we Wrocławiu

Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego odbędą się w weekend 28 lutego – 1 marca na Stadionie Wrocław. Organizatorzy spodziewają się ponad 200 wystawców z Polski i całego świata.

Na targach nie mogło zabraknąć ekspozycji Mazowsza, którego stoisko przygotował Samorząd Województwa Mazowieckiego. MROT będzie tam również razem z partnerami: Stacją Muzeum, Lokalną Organizcją Turystyczną 3 Rzek, Państwowym Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie i Miastem Radom.

Międzynarodowy program

Podczas tegorocznej edycji można będzie się spotkać z globtroterami. Tegoroczni prelegenci przeniosą widzów w najdalsze zakątki świata takie jak Himalaje, Kolumbia, Papua Nowa Gwinea, a także pokażą najciekawsze, a wcale nie tak znane, miejsca w Europie.

Z kolei Festiwal Kulinarny to pokaz i degustacja regionalnych produktów. Podczas imprezy będzie okazja na poznanie sekretów kuchni greckiej, bałkańskiej, włoskiej.

Smaki świata

Jednym z gości specjalnych tegorocznych targów będzie Teo Vafidis – mistrz kulinarny i podróżnik greckiego pochodzenia. Teo to pasjonat kuchni i kultury greckiej, czym chętnie dzieli się z polskimi odbiorcami w swoich książkach i programach kulinarnych.

Na Festiwalu zagoszczą także uczestnicy programu kulinarnego MasterChef! Na festiwalowej scenie będziemy gościć również chefa Michała Fabiszewskiego. Swoje doświadczenie kulinarne zdobywał między innymi pod okiem Wojciecha Modesta Amaro w AtelierAmaro. Obecnie szef kreatywny dla Sodexo Polska oraz trener w Krajowym Instytucie Szkoleniowym. Poznamy też zwyciężczynię czwartej edycji MarsterChef Junior – Paulinę Foremny. Dwunastoletnia mistrzyni kuchni zabierze wszystkich w kulinarną podróż na festiwalowej scenie. Reprezentację młodych szefów kuchni dopełni też Julka Cymbaluk, zwyciężczyni drugiej edycji MasterChef Junior.

Poznajcie Dolny Śląsk

Podczas XII edycji targów gospodarze chcieliby pokazać Dolny Śląsk z niestandardowej, innowacyjnej strony. Nie tylko skupiający się na zabytkach, uzdrowiskach i przyrodzie. Pójdą o krok dalej prezentując różnorodne tradycje kulinarne oraz nowe smaki kreowane przez lokalnych dostawców, rzemieślników i szefów kuchni dolnośląskich restauracji. Na festiwalu zawitają między innymi szefowie kuchni Gospody 8 Ryb znad Stawów Milickich. Dania ze świeżych ryb przygotowywać będą szef kuchni Dariusz Pietrzyk i zastępca szefa kuchni Łukasz Nowosielski.

Moc atrakcji

Strefa atrakcji będzie miejscem, w którym nie tylko dzieci znajdą coś dla siebie. Liczne warsztaty, pokazy taneczne, eksperymenty, gry i zabawy – to wszystko zapewni moc wrażeń zarówno najmłodszym, jak i trochę starszym uczestnikom imprezy. Wszyscy będą mogli stworzyć własne ekologiczne zabawki z Campus Domasławice, a wrocławskie Hydropolis przeprowadzi naukowe warsztaty z wykorzystaniem wody. Kolejkowo zaprezentuje miniaturowy Wrocław, któremu będzie można dokładnie przyjrzeć się z każdej strony. Pozostając w temacie naszego – samo Miasto Wrocław zapewni moc atrakcji dzięki swoim wystawcom. Muzeum Pana Tadeusza zaprosi gości na warsztaty ze stemplami i rozda w konkursach rodzinne wejściówki na swoje wystawy. Aquapark Wrocław pokaże jak wygląda profesjonalne ratownictwo, a Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice udostępni symulator do jazdy konnej. Nie zabraknie też Wrocławskiego ZOO, parku trampolin GOjump Wrocław, oraz warsztatów z Lego Smart City. Duże stoisko atrakcji o tematyce naukowo-historycznej planuje dla Was zespół MovieGate, Projekt Arado i Time Gates. Pokazy eksperymentów Szalonego Naukowca, historyczne zagadki i ciekawostki, a także pokazy filmów i animacji przez cały czas trwania targów. O aspekt artystyczny zadba natomiast Kolorowo i Bombowo – animacje, eventy, warsztaty. Na ich stoisku będzie można własnoręcznie wykonać ozdobne mydło glicerynowe oraz gipsowe zawieszki.

Gra targowa

Każdy odwiedzający może wziąć udział w grze targowej – poprzez zabawę będzie można lepiej poznać wystawców, na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym główna – vouchery na weekendowe wyjazdy od partnerów targów. W pierwszym dniu targów przygotowano wersję dla szkół, najlepsza grupa otrzyma wycieczkę dla całej klasy – dzień w dolinie Baryczy. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zaproszeni są również do wzięcia udziału w konkursie, jeszcze przed Targami. Trzeba przygotować swój pomysł na wycieczkę dookoła świata I przestawić go w formie mapy.

W tym roku Partnerem Targów został Zanzibar, na którego stoisku giście zapoznają się ze zwyczajami, kuchnią i ofertą turystyczną tej niezwykłej wyspy. Dodatkowo w konkursie wygrać będzie można wakacje na Zanzibarze.

Kryształowe Orły

W piątek (28 lutego) szczególnie zapraszamy przedstawicieli branży, dla których przygotowaliśmy biznesowe spotkania ze specjalistami. Właśnie w targowy piątek odbędzie się rozdanie „Kryształowych Orłów” – nagród dla podmiotów turystycznych. W trzech kategoriach – atrakcja turystyczna, produkt regionalny, wydarzenie cykliczne – docenimy te, które wyróżniały się w swojej działalności w minionym roku. Nagrodami głównymi są stoiska targowe podczas następnej edycji targów oraz pakiety reklamowe od współorganizatora – portalu WaszaTurystyka.pl.

Przez trzy dni trwania targów odbywać się będą WARSZTATY I SZKOLENIA dla odwiedzających. Szeroki wachlarz tematyki planowanych prelekcji zadziwił nawet samych organizatorów! Chcesz rozpocząć karierę na podniebnym pokładzie samolotu? Nie ma problemu. Wojciech Cywiński, założyciel CabinCrew.pro opowie podczas swojej prelekcji wszystko, co powinniście wiedzieć o szkoleniach i rekrutacji do linii lotniczych. Podróżowanie związane ze zwiedzaniem to nie tylko zaleta pracy stewardess. Kadry Turystyki przybliżą Wam ten temat jeszcze bardziej.

Poważne debaty

W piątek odbędzie się również debata prowadzona przez twórców portalu WaszaTurystyka.pl i Magazynu Wasza Turystyka na temat nowych ustaw w turystyce oraz skutecznej promocji turystycznej. Prowadzącymi będą Marzena Markowska – zastępczyni redaktora naczelnego portalu WaszaTurystyka.pl i Magazynu Wasza Turystyka oraz Adam Gąsior – redaktor naczelny portalu i magazynu.

Ekipa Świadomego Podróżowania poruszy ważny dla nas wszystkich temat dotyczący etycznego podróżowania i odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Kolejną istotną kwestię związaną z ekologią przedstawi Joanna Stypa-Loręc z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Bazując na kampanii “Hotel bez plastiku” przeprowadzi warsztaty na których podzieli się eko-praktykami, które pomogą w ograniczeniu ilość zużytego plastiku w obiektach.

W części dotyczącej odkrywania i podróży posłuchacie o pięknej Sycylii Zachodniej, czyli nieodkrytej Trapani. Duet ekstremalnych podróżników, czyli Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki znani też jako Dzika Droga przeprowadzą warsztaty dla dorosłych zdradzą znaczenie tajemniczego określenia “bushcraft” – czyli sztuki życia bliżej natury. Odbędą się także warsztaty dla dzieci i młodzieży podczas których przybliżą tematykę zorzy polarnej i etnografii Laponii. Dowiecie się też jak odkrywać i poznawać Dolny Śląsk oczami dziecka i nie tylko. A to za sprawą dwóch inspirujących i kochających góry kobiet – Katarzyny Zielińskiej oraz Magdaleny Suski.

Więcej informacji: www.mttwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *