Mattanu Private Game Reserve

Mattanu Private Game Reserve

Mattanu Private Game Reserve nowym członkiem WIG

Mattanu Private Game Reserve to prywatny rezerwat safari, położony w prowincji Przylądek Północny, największej, najbezpieczniejszej i wolnej od malarii prowincji Republiki Południowej Afryki. Jest to około 50 km na północny zachód od miasta Kimberley, w którym wydobywa się diamenty.

Ta rodzinna firma, położona w cieniu rodzimych drzew Camelthorn, oferuje niezrównany wypoczynek i intymność  w luksusowych namiotach. Charakteryzuje się ciepłem i niewymuszoną gościnnością. Jedyny rezerwat w Republice Południowej Afryki, w którym można obserwować programy hodowlane dereszy i soboli , Buffalo, Royal Oryx, Golden Oryx, Golden Gnu, Black Impala, Tsessebe i Livingstone Eland.

Doktor Johan Kriek, weterynarz i właściciel posiadłości wraz z rodziną, działa w branży dzikiej przyrody od wczesnych lat 80-tych, a ich pasja do ochrony przyrody jest zaraźliwa. Gospodarstwo zostało zakupione w 1991 roku i zagospodarowane jako obszar lęgowy rzadkich gatunków antylop. Dopiero w 2006 roku Mattanu otworzyło swoje podwoje dla publiczności jako miejsce ekoturystyki.

Mattanu Private Game Reserve
Fot. Mattanu Private Game Reserve

Rodzina Kriek zdaje sobie sprawę, że bez zrównoważonego wykorzystania gatunku w Afryce liczebność osobników będzie spadać, ponieważ prowadzenie rezerwatu wyłącznie do celów hodowlanych i turystycznych nie będzie ekonomicznie opłacalne. W związku z tym starsze zwierzęta są przenoszone do oddzielnego wolnego obszaru, gdzie klienci polują na nie selektywnie na zasadzie uczciwego pościgu w celu kontrolowania liczebności oraz wykorzystania dochodów i mięsa jako bardzo potrzebnego źródła wymiany walut i zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego społeczności. Choć dla niektórych kontrowersyjna, została udowodniona jako najskuteczniejsza metoda ratowania gatunków przed wyginięciem i kontrolowania kłusownictwa.

Te wyjątkowe czynniki przyczyniły się do zdobycia przez Mattanu PGR licznych nagród w zakresie zakwaterowania, usług i produkcji win, które otrzymali w ciągu ostatnich 10 lat.

Mattanu Private Game Reserve od pierwszych dni marca 2024 roku stało się członkiem Warszawskiej Izby Gospodarczej.

Więcej informacji o Mattanu Private Game Reserve na stronie www.mattanu.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *