Masz pomysł na biznes? Weź 40 tys. zł i załóż firmę – 29.06.2011

Miasto stołeczne Warszawa oraz Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie zapraszają do wzięcia udziału w projekcie „Przedsiębiorcze Mazowsze” współfinansowanym ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W lipcu rozpoczyna się rekrutacja do projektu, który w sposób profesjonalny przygotuje 60 osób do rozpoczęcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, z czego 42 osoby otrzymają dotację do 40 tys. zł na własną działalność gospodarczą.

Projekt jest skierowany do osób, które mają ciekawy i nowatorski pomysł na biznes, zamieszkują na terenie woj. mazowieckiego, posiadają status osoby nieaktywnej zawodowo bądź bezrobotnej i nie prowadziły działalności gospodarczej przez okres 1 roku przed przystąpieniem do projektu. Priorytetowo będą rekrutowane osoby po 45 roku życia, kobiety powracające na rynek pracy po przerwie związanej z wychowaniem dzieci, osoby zwolnione z przyczyn zakładu pracy oraz osoby niepełnosprawne.

Uczestnicy mogą wziąć udział w programie szkoleniowo-doradczym dotyczącym administracyjno-prawnych aspektów zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Ponadto w programie są warsztaty kształtujące umiejętności interpersonalne. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów stworzą biznes plan, poznają tajniki prawa, ekonomii czy automotywacji. Specjaliści dziedziny zarządzania będą wspierali uczestników w udoskonalaniu swoich pomysłów. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone dotacją.

Biuro projektu czynne w godz. 9.00-15.00

ul. Pawia 55, pok. 219, 01-030 Warszawa

tel. 22 536-54-11,

e-mail: przedsiebiorczemazowsze@vizja.pl


źródło: www.um.warszawa.pl