Makarony Polskie planują akwizycję

Makarony Polskie

Makarony Polskie

Spółka Makarony Polskie skierowała wniosek do prezesa UOKiK w sprawie koncentracji, jaką zamierza przeprowadzić w ramach planowanego projektu akwizycyjnego.

Jak donosi PortalSpożywczy.pl, spółka Makarony Polskie skierowała do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek stanowiący zgłoszenie zamiaru koncentracji, polegającej na planowanym nabyciu przez Emitenta udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, powstałej na skutek przekształcenia w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, przedsiębiorstwa aktualnie prowadzonego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności. Wniosek inicjuje formalne postępowanie w sprawie kontroli koncentracji.

Akwizycje to rozwój

Zenon Daniłowski, prezes Grupy Makarony Polskie, już rok temu zapowiadał, że celem firmy na 2021 rok jest kontynuacja stabilnego rozwoju organicznego, ale  ważnym kierunkiem dalszego rozwoju będą akwizycje.

– Co roku w naszej firmie pojawią się nowe projekty i mam nadzieję, że w tym roku do takich projektów zaliczymy fotowoltaikę. Kolejnym moim celem w 2021 roku jest przeprowadzenie w firmie głębszej cyfryzacji. Czuję wewnętrznie, że powinniśmy poprzez systemy zarządcze i dział IT mocniej wspierać naszą załogę w jej codziennej pracy. Rozpoczynamy wdrażanie zaawansowanego programu wsparcia produkcji. Chcemy, żeby nasi pracownicy również aktywnie uczestniczyli w życiu firmy, dlatego będziemy rozbudowywać sieci wewnętrznej komunikacji – mówił w maju zeszłego roku Daniłowski.


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *