Majówka na Krakowskim Przedmieściu

Autobus komunikacji miejskiej w Warszawie
Autobus komunikacji miejskiej w Warszawie
Fot. ZTM

W długi weekend majowy ulica Krakowskie Przedmieście zmieni się w deptak. W poniedziałek 3 maja na placu marsz. Józefa Piłsudskiego będą obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego pojadą objazdami.

Majówka na Krakowskim Przedmieściu

W majówkę Krakowskie Przedmieście tradycyjnie staje się deptakiem. Ulica będzie zamknięta dla samochodów od Senatorskiej do Świętokrzyskiej. Zmiany zostaną wprowadzone w nocy z piątku na sobotę, tj. z 30 kwietnia na 1 maja, a stała organizacja ruchu wróci w nocy z poniedziałku na wtorek, czyli z 3 na 4 maja.

Pojazdy WTP będą jeździły objazdami. Autobusy linii 116, 178, 180, 222, 503 i 518 w kierunku północnym pojadą ulicami: Świętokrzyska, Mazowiecka, Królewska na pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera i Senatorska. W przeciwnym kierunku będą kursowały Senatorską, Wierzbową, przez pl. masz. J. Piłsudskiego, Królewską, Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. Podobny objazd będzie dla linii N44, ale nocne autobusy dojadą do Marszałkowskiej ulicą Królewską. Ulicami Świętokrzyską i Mazowiecką, a w przeciwnym kierunku Kredytową, Jasną i Świętokrzyską będą jeździły autobusy linii 106 i 111.

Autobusy 128 i 175 od ronda R. Dmowskiego będą kierowane na objazd ulicami Marszałkowską i Królewską do pętli Pl. Piłsudskiego, a w przeciwnym kierunku – Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską. Autobusy linii 102 pojadą ul. Świętokrzyską.

Szczegóły zmian w Warszawskim Transporcie Publicznym
Szczegóły zmian w ruchu drogowym

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

W poniedziałek 3 maja, w godz. 12.00 – 13.00, będą uroczystości państwowe przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Z tego powodu zamknięty dla ruchu zostanie pl. marsz. J. Piłsudskiego pomiędzy ulicą Królewską a Wierzbową i marsz F. Focha. Ponadto w godz. 11.25 – 11.35 planowany jest przemarsz pododdziałów na trasie: pl. Teatralny – Senatorska – Miodowa – pl. Zamkowy. W przeciwnym kierunku, tą samą trasą, wojsko przemaszeruje w godz. 12.40 – 13.15.

W czasie uroczystości na pl. marsz. J. Piłsudskiego, autobusy linii 107 i 111 w kierunku pętli Kierbedzia i Gocław pojadą ulicą Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. W kierunku Esperanto pojazdy linii 111 będą kursowały ulicami Królewską i Marszałkowską. Objazd dla linii 116, 180, 222, 503 i 518 w kierunku północnym został wytyczony Królewską, Marszałkowską i Senatorską, a w południowym Kapucyńską, al. „Solidarności”, przez pl. Bankowy, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi i Bracką. Taki sam objazd, od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską, będzie dla linii 178.

Autobusy 128 i 175 do pętli Pl. Piłsudskiego dojadą ulicami Marszałkowską, Senatorską, Wierzbową i marsz. F. Focha, a w przeciwnych kierunkach na swoją trasę wrócą objazdem: Senatorska, Miodowa, Kapucyńska, al. „Solidarności”, pl. Bankowy, Marszałkowska.

Trasy objazdów mogą się zmienić, jeżeli z ruchu zostaną wyłączone również ulice: Królewska, Wierzbowa i marsz. F. Focha. W takim przypadku inaczej będą kursowały dodatkowo autobusy linii 106.

Szczegóły zmian w Warszawskim Transporcie Publicznym
Szczegóły zmian w ruchu drogowym

źródło: ZTM


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *