Łódź, Lublin, Lubin, Gdynia, Bydgoszcz, Tychy gospodarzami MŚ U-20

Łódź, Lublin, Lubin, Gdynia, Bydgoszcz, Tychy gospodarzami MŚ U-20 (Fot. Wikimedia/Arewicz)

Łódź, Lublin, Lubin, Gdynia, Bydgoszcz, Tychy gospodarzami MŚ U-20

Polska będzie organizatorem mistrzostw świata w piłce nożnej poniżej 20 lat w 2019 r. Gospodarzami będzie przynajmniej 6 miast, a jeśli negocjacje wypadną pomyślnie – dwukrotnie więcej.

Łódź, Lublin, Lubin, Gdynia, Bydgoszcz i Tychy – te miasta na pewno będą gospodarzami „małego” mundialu w 2019 r. Taką informację przekazał sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki podczas konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek (19 marca) przez PZPN na PGE Narodowym w Warszawie.

– Zrobimy wszystko, żeby tak prestiżowy turniej był zorganizowany w 12 miastach – zapowiedział.

Na razie wiadomo, że mecz otwarcia i finał odbędzie się na stadionie Widzewa w Łodzi. W turnieju wezmą udział 24 drużyny, w tym 5 z Europy.

Wiadomo też, selekcjonerem reprezentacji Polski będzie Jacek Magiera, który od stycznia pracuje w PZPN.

Decyzja o przyznaniu Polsce organizacji mistrzostw zapadała 16 marca w Bogocie. Kontrkandydatem Polski były Indie.

– Jesteśmy bardzo uradowani decyzją FIFA – powiedział portalowi Łączy Nas Piłka prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

– To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas największa organizacja futbolu na świecie. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej na naszym globie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Po zorganizowanych przez nas finałach UEFA Euro 2012, UEFA EURO U21 Polska 2017, finale Ligi Europy w 2015 roku czas na kolejny sprawdzian, któremu jako federacja i kraj podołamy. Tym bardziej, że finały te odbędą się w roku stulecia powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej – dodał.

W poprzednich mistrzostwach świata U-20, zorganizowanych w 2017 roku przez Koreę Południową i z udziałem 24 zespołów, tytuł zdobyła Anglia po zwycięstwie w finale nad Wenezuelą 1:0. Mundial w tej kategorii wiekowej jest organizowany od 1977 roku. Polacy największy sukces odnieśli w 1983 roku w Meksyku, gdzie uplasowali się na trzeciej pozycji.

źródło: portalsamorzadowy.pl
foto: Wikimedia/Arewicz


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *